Ballina Etiketimet Shtyhet seanca

Etiketim: shtyhet seanca

Vazhdon “telenovela” Shullazi tek Krimet e Rënda, shtyhet sërish seanca

Gjykata e Apelit për Krime të Rënda shtyu sërish procesin ndaj Emiljano Shullazit dhe katër të pandehurve të tjerë, shkak është bërë mungesa e...

Shtyhet seanca për Klement Balilin

Është shtyrë sërish pretenca për Klement Balilin në Gjykatën për Krime të Rënda. Shkak për këtë është bërë kërkesa e avokatit mbrojtes Theodhori Sollaku për...

Maqedoni, shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese

Shtyhet për të enjten seanca e Kuvendit të Maqedonisë, gjatë së cilës pritet të votohen ndryshimet kushtetuese për çështjen e emrit. Pas fjalimit të...

Porositësit e vrasësit të Artan Cukut, shtyhet seanca

Gjykata e Tiranës ka shtyrë seancën e parë të zhvilluar për Bledar Jambellin dhe Kristaq Lecin, të pandehur për porositjen e vrasjes së ish-kryepolicit...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com