Ballina Etiketimet Shtetet e Bashkuara

Etiketim: Shtetet e Bashkuara

Dakordësi mes Kinës dhe SHBA -Do heqin tarifat ekzistuese në fazën...

Kina dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord që të heqin tarifat e importeve që kanë vendosur, nëse faza e parë e marrëveshjes tregtare...

Kush do të sundojë 5G? SHBA, Kina, Japonia dhe Korea, gjysmën...

Kina, Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Korea e Jugut do të kenë më shumë se gjysmën e abonentëve botëror të rrjeteve super të shpejta...

Reeker e konfirmon: SHBA nuk është duke punuar me idenë për...

Shtetet e Bashkuara nuk janë të përqendruara në idenë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, thotë në një intervistë për Radion Evropa...

Shtetet e Bashkuara i shesin Ukrainës raketa antitank

Pas kongresit, tani edhe qeveria në Uashington ka rënë dakord për shitjen e raketave Javelin në Ukrainë. Tek ky furnizim në vlerë 19 miliardë...

Ministri i Jashtëm i Francës: Amerika e Irani, 1 muaj kohë...

Irani dhe Shtetet e Bashkuara kanë një muaj për të filluar negociatat, paralajmëroi ministri i jashtëm i Francës, duke sugjeruar që plani i Teheranit...

Vala e të nxehtit në Shtetet e Bashkuara, të paktën 6...

Pjesa më e madhe e Shteteve të Bashkuara ka përjetuar këto ditë një valë nxehtësie që ka shkaktuar të paktën gjashtë të vdekur. Në të...

Publikohen kabllograme të reja të ish-ambasadorit britanik në SHBA

Gazeta britanike “The Daily Mail” botoi të dielën kabllograme të reja të klasifikuara të ish-ambasadorit të Britanisë në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch. Në to...

SHBA-Korea Jugut reduktojnë manovrat detare të pranverës, pas samitit Kim-Trump

Shtetet e Bashkuara dhe Korea e Jugut do të njoftojnë së shpejti anulimin e manovrave madhore detare të përbashkëta në pranverë, për t’i zëvendësuar...

SHBA tjetër thirrje: Tarifat krijojnë sfida mes SHBA-ve e Kosovës

Shtetet e Bashkuara i kërkuan sërish Kosovës që të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, për t’i hapur rrugë procesit të bisedimeve për normalizimin e...

Me një çmim që do t’ju lërë pa frymë, shitet apartamenti...

Apartamenti më i shtrenjtë në historinë e botës është shitur për një çmim marramendës. Ajo ndodhej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se ky...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...