Ballina Etiketimet Shtepi

Etiketim: shtepi

Një vit më parë vranë djalin në Maqellarë, sot eksploziv të...

Shtëpia e Gazmir Kosiqit në Maqellarë të Bulqizës është bërë obektiv i një atentati me eksploziv mëngjesin e sotëm. Nga shpërthimi nuk ka të lënduar në...

Shtëpi në Sicili për vetëm 1 euro – Ja arsyeja e...

Për shumë njerëz është ëndërr të jetosh në Itali. Ndaj një komunë e njohur e Sicilisë e quajtur Sambuca është duke ndihmuar të huajt...

2 kg kokainë në shtëpi/ Arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane ditën e djeshme, në rrugën Via Pisanelli. I arrestuari është shtetasi me iniciale D.A., i cili...

Shkencëtarët japin alarmin, mbi 200 milionë njerëz do të braktisin shtëpitë

Sipas parashikimeve të Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për migrim, për shkak të thatësirës, vërshimeve, zjarreve dhe urisë, të cilat kanë të bëjnë me...

Kjo është arsyeja madhore se përse çdo njeri duhet të mbajë...

Kafshët shtëpiake sjellin kënaqësi të shumta për njerëzit. Por sipas një studimi publikuar në ‘’BMC Psychiatry’’ shkruhej se mbarja e kafshëve shtëpiake i bën njerëzit,...

VIDEO/ Fillon shembja e shtëpive në Tiranë, ja çfarë po ndodh

Një ngjarje e paprecedentë po ndodh në këto moment në Tiranë në zonën e njohur si “Selvia” ku po shemben disa shtëpi dhe biznese. Sipas...

Fitness në shtëpi: ushtrime për t’u trajnuar në divan

Fitness në shtëpi: stërvitje për të trajnuar në divan. Ju nuk keni nevojë të shkoni në palestër për të bërë gjimnastikë: në dhomën e...

Muzikanti arrestohet për sjellje të çuditshme, shëtit nëpër shtëpi lakuriq

Anëtari i një grupi simfonie në Kaliforni u arrestua në San Hoze nën akuza të shumta për shkeljen e ligjit dhe vjedhje. Mark Veregge ka...

Francë, 200 000 shtëpi pa energji elektrike nga moti i keq

Sot në mëngjes banorët e rreth 200 000 shtëpive janë zgjuar pa energji elektrike, pas reshjeve të dendura të dëborës dhe shiut që përfshinë...

Objektet toksike që i kemi në shtëpi

Sigurisht nuk mund të themi që i kemi eleminuar të gjitha materialet e rrezikshme nga shtëpia jonë, por mund t’i përdorim sa më pak...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...

Pak fjalë për Arta Markun, kryeprokurore

Arta Marku është një emër në botën e ngatërruar të drejtësisë që njihet për një gjë: për...