Ballina Etiketimet Shtatzene

Etiketim: shtatzene

Pesë gjërat që ia vështirësojnë femrave mbetjen shtatzënë

Rreth 10 nga 100 femra në SHBA kanë vështirësi të mbesin shtatzënë, sipas statistikave. Trupi i njeriut vepron në mënyra të mistershme kur bëhet fjalë...

Moderatorja në pritje të ëmbël: Ja përse e kam frikë lindjen...

Moderatorja Brunilda Lahe ka folur së fundmi për shtatzëninë e saj të parë. E ftuar në emisionin “Soiree”, Brunilda ka treguar se ka frikë...

Kisha nis hetimet, dy murgesha mbeten shtatzënë gjatë misionit

Kisha Katolike ka nisur një hetim pasi dy murgesha kanë mbetur shtatzënë teksa punonin në Afrikë. Dy gratë që më parë kanë punuar në...

Murgesha zbulon se është shtatzënë

Murgesha ngel shtatzënë me frymën e shenjtë? Ngjarja ka ndodhur në Itali dhe sic shkruan “Gazzetta del Sud” edhe vetë murgesha është surprizuar nga...

Mosha idele për të qenë shtatzënë

Qenia njerëzore ka një periudhë unike pjellorie, në raport me speciet e tjera. Kjo nis gradualisht gjatë adoleshencës dhe rënia fillon pas të 30-ve....

Aktorja e njohur turke sërish shtatzënë, ja si duket

Berguzar Koreli dhe Halit Ergenc janë dy nga aktorët e preferuar turq jo vetëm në vendin e tyre por edhe në Shqipëri. Ata u bënë...

A mund të ngelësh shtatzënë, kur je shtatzënë?

Edhe pse duket e pabesueshme, një grua mund të mbetet shtatzënë ndërkohë që është shtatzënë. Kjo sindromë e rrallë quhet superfetim dhe lidhet me...

Katy Perry shtatzënë? Fotot që nxitën thashethemet

Këngëtarja e njohur Katy Perry po jeton ditët e saj më të lumtura me të fejuarin e saj, Orlando Bloom, me të cilin planifikon...

A mund të mbesni shtatzënë ndërkohë që jeni në pritje të...

E dimë tashmë që në momentin që një grua mbet shtatzënë trupi fillon të përgatitet për rritjen e fëmijës në mitër dhe vezoret e...

Tuna sërish shtatzënë? FOTO-ja që ngre dyshimin

2 vite më parë këngëtarja e njohur Tuna u bë nënë për herë të parë. Në jetë erdhi djali i saj Tian. Koha ka kaluar dhe...

EDITORIAL

Turpi i KPA, Vettingut. Shkarkim politik vetëm se e dekretoi Presidenti Meta

Besnik Muçi, anëtari i Gjykatës Kushtetuese ka folur pas vendimit të KPA (Vettingut) që e largoi nga...

FORUM

Betejë e ashpër me regjimin e së keqes

Nga Kastriot Islami - Kërcënimi i fundit i zëdhënësit të Presidentit është një ngjarje shumë e rëndë. Ajo...

A ka kohë “Venecia” për “Xibrakën”?

Nëse futesh në faqen ku publikohen dokumentet e Komisionit të Venecias, e kupton se përse emri i...