E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Shqiptarja

Etiketim: shqiptarja

Shqiptarja përfundon në mediat e huaja, pse po i puth në...

Një 23 vjeçare shqiptare është kthyer në qendër të vëmendjes mediatike, pas disa gjesteve disi të çuditshme që ka vendosur të bëjë. Më pas,...

Kjo është shqiptarja që ka kaluar me sukses testin për të...

Naime Avdyli është emri i shqiptares që është pilote në Kanada. Ajo është një ndër të para shqiptare që e ka kaluar me sukses...

‘’BBC’’ shkruan si u abuzua shqiptarja nga mësuesi dhe polici

Në muajin shkurt të këtij viti një ngjarje e rëndë e tronditi Kosovën. Kujtojmë këtu se një vajzë akuzoi profesorin e saj se ai...

Arrestohet shqiptarja në Selanik, vodhi bizhuteri në shtëpinë ku punonte

Një shqiptare, e cila punonte si sanitare pranë një shtëpie në Salanikun lindor, dyshohet se ka vjedhur bizhuteri dhe para na banesën ku shërbente. Shqiptarja...

Fitoi festivalin në Rusi, shqiptarja Inis Neziri zbulon shumën e madhe...

Këngëtarja Inis Neziri ka treguar së fundmi shumën e përftuar nga fitorja në festivalin “New Wave”, që u mbajt muajin e kaluar në Sochi...

Shqiptarja iu vendoste zjarr pyjeve të Korinthit, policia: T’i nënshtrohet vlerësimit...

Një shqiptare 39 vjeçe u shoqërua në policinë e Korinthit, pasi dyshohet se ka vendosur dy zjarre në fshatin Shën Mark. Gazetarja Brikena Metaj raporton...

Iku në Siri, shqiptarja bën rrëfimin rrëqethës pasi ia vranë burrin:...

Një vajzë 24-vjeçare nga Prishtina, e cila shkoi pas burrit të saj në Siri është duke kërkuar me ngulm të kthehet sërish në Kosovë. Bashkëshorti...

Shqiptarja rrëfen tmerrin në Siri: Shkova beqare, u ktheva me tre...

Kjo është historia e shkurtër e njërës prej grave që u kthye në Kosovë nga Siria, e cila ishte bindur nga disa vajza për...

Shkroi për gjakmarrjen, shqiptarja nderohet me çmim në Itali

Shkrimtarja me origjinë shqiptare, Ismete Selmanaj Leba është nderuar me çmimin “Holmes Award 2019” për librin e saj  “ “I bambini non hanno mai...

Në luftë me vdekjen, e reja shqiptare hidhet nga kati i...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e  ditës së sotme në Broni të Italisë. Një 28-vjeçare shqiptare, nënë e dy fëmijëve është hedhur...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...