Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

A do rikthen vizat për shqiptarët?/ Politikani holandez bën të qartë...

Disa kohë më parë shumë përfaqësues politikë holandez kërkuan që vendit tonë t’i riktheheshin vizat. Kjo kërkesë e Holandës zyrtare nuk u miratua nga Bashkimi...

1797/ Letra e Napoleon Bonapartit: Shqiptarët, komb trim

Nga Aurenc Bebja, Francë – 16 Tetor 2016 Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të...

Shqiptarët s’i preferojnë më telefonat fiks, të fundit në Ballkan

Vendin e telefonave fiks në familjet e shqiptarëve shumë shpejt do ta zinin smartphone-t, të cilët sa vijnë dhe shtojnë opsionet që e bëjnë...

Sot zgjedhjet, kush janë pesë shqiptarët që garojnë në Greqi

Greqia po zhvillon prej mëngjesit të sotëm zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këto zgjedhje janë të rëndësishme edhe për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Greqi,...

Lajm i rëndësishëm për shqiptarët në Angli, mundësi për nënshtetësi…

Një lajm i bujshëm vjen nga Britania e Madhe, teksa është hapur gara për zgjedhjen e kryeministrit të ri, pas dorëheqjes së Tereza May. Kandidati...

Shqiptarët më të refuzuarit, 80% e aplikuesve për azil, nën 34...

Në raport me popullsinë, azilkërkuesit shqiptarë ua kalojnë edhe “të arratisurve nga vendet me konflikte” megjithatë aplikimet e tyre janë më të refuzuarat në...

Tre incidentet ajrore ku shqiptarët panë me sy vdekjen: Britma dhe...

Tre incidente ajrore ku shqiptarët panë me sy vdekjen, lëshonin britma dhe thonin lutje papushim. Në linjat Tiranë - Firence, Stamboll - New York dhe Prishtinë -...

Shqiptarët e Sanxhakut, Berisha me mbrojtësit e të drejtave të tyre...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në një takim, z.Ismet Azizi dhe bashkëpuntorët e tij, Ali Daci dhe Nuradin Imeraj, mbrojtjes të të drejtave...

Shqiptarët pushtojnë Italinë me drogë, 10 persona të arrestuar

Karabinierët e Firences arrestuan dhjetë persona në krahinat e Firences, Sienës, Pratos, Parmës, Milanos, Romës dhe Vareses. Hetimet zbuluan një grup kriminal të organizuar, të...

Nëse shqiptarët nxitohen për diçka, është me siguri martesa!

Pavarësisht lindjeve të pakta, kur vjen puna tek martesa, shqiptarët nuk mendohen gjatë. Vetëm gjatë vitit 2018-të, më shumë të rinj i kanë thënë...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Gjekmarkaj: Katolikët shkodranë të padisin Edi Ramën për dëmtim të imazhit

Analisti Agron Gjekmarkaj është i bindur se mbështetja për Partinë Socialiste në Shkodër është akoma edhe me...

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com