E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Qeveria ka dështuar për t’i siguruar mirëqënie, shqiptarët rekord lejesh qëndrimi...

Vitet e fundit Shqipëria ka njohur ikjen më të madhe të të rinjve. Shkaku kryesor është niveli i ulët ekonomik dhe pamundësia për të...

Shqiptarët ngrihen në protestë të premten: Unë marshoj sepse statusi në...

Këtë të premte në orën nga ora 11:00 deri në orën 13:00 është paralajmëruar se do të protestohet. Në një postim në rrjetet sociale bëhet...

A do rikthen vizat për shqiptarët?/ Politikani holandez bën të qartë...

Disa kohë më parë shumë përfaqësues politikë holandez kërkuan që vendit tonë t’i riktheheshin vizat. Kjo kërkesë e Holandës zyrtare nuk u miratua nga Bashkimi...

1797/ Letra e Napoleon Bonapartit: Shqiptarët, komb trim

Nga Aurenc Bebja, Francë – 16 Tetor 2016 Napoleon Bonaparti, në letrën e 16 Gushtit 1797 dërguar pashait të Shkodrës (Ibrahim Pashë Bushatit, djalit të...

Shqiptarët s’i preferojnë më telefonat fiks, të fundit në Ballkan

Vendin e telefonave fiks në familjet e shqiptarëve shumë shpejt do ta zinin smartphone-t, të cilët sa vijnë dhe shtojnë opsionet që e bëjnë...

Sot zgjedhjet, kush janë pesë shqiptarët që garojnë në Greqi

Greqia po zhvillon prej mëngjesit të sotëm zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Këto zgjedhje janë të rëndësishme edhe për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Greqi,...

Lajm i rëndësishëm për shqiptarët në Angli, mundësi për nënshtetësi…

Një lajm i bujshëm vjen nga Britania e Madhe, teksa është hapur gara për zgjedhjen e kryeministrit të ri, pas dorëheqjes së Tereza May. Kandidati...

Shqiptarët më të refuzuarit, 80% e aplikuesve për azil, nën 34...

Në raport me popullsinë, azilkërkuesit shqiptarë ua kalojnë edhe “të arratisurve nga vendet me konflikte” megjithatë aplikimet e tyre janë më të refuzuarat në...

Tre incidentet ajrore ku shqiptarët panë me sy vdekjen: Britma dhe...

Tre incidente ajrore ku shqiptarët panë me sy vdekjen, lëshonin britma dhe thonin lutje papushim. Në linjat Tiranë - Firence, Stamboll - New York dhe Prishtinë -...

Shqiptarët e Sanxhakut, Berisha me mbrojtësit e të drejtave të tyre...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në një takim, z.Ismet Azizi dhe bashkëpuntorët e tij, Ali Daci dhe Nuradin Imeraj, mbrojtjes të të drejtave...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...