E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Klubi i njohur grek bashkohet me shqiptarët: Dhimbja juaj është edhe...

Tërmeti i fuqishëm që goditi vendin tonë para dy ditësh, ka sjellë pasoja shumë të rënda dhe Shqipëria po kalon një moment të vështirë,...

Shqiptarët në SHBA mbledhin 730 mijë dollarë për të prekurit e...

Shqiptarët në SHBA, për më pak se 24 orë mbledhin gati 1 milion dollar për të prekurit nga tërmeti. Marko Kepi i organizatës “Rrënjët...

Mobilizohen shqiptarët e Suedisë, në 24 orë mblodhën mbi 600 mijë...

Diaspora shqiptare nuk ka kursyer ndihmën si në çdo raste tjetër për të qenë krah Shqipërisë në këto momente të vështira nga tërmeti. Shqiptarët e...

Pakt për krimin, shqiptarët e rumunët menaxhojnë prostitucionin, italianët drogën

Për të lulëzuar aktivitetin e tyre të jashtëligjshëm, grupet kriminale të huaja mes të cilëve dhe ato shqiptare kanë arritur marrëveshje bashkëjetese të paqta...

VIDEO/ Rama në Britani, shqiptarët e presin me protestë

Shqiptarët e Britanisë e kanë pritur me protestë kryeministrin Edi Rama gjatë takimit në hotelin ku ai do mbajë fjalën e tij, në ‘Konferencën...

Shqiptarët do lëvizin me kartë ID në Maqedoninë e Veriut dhe...

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga takimi Rama-Zaev-Vuçiç, në Ohër, në kuadër të “Shengenit Ballkanik”. Udhëtimi i shtetasve shqiptarë do të bëhet vetëm...

Shqiptarët lënë kamionat, po nisen me jahte luksoze drejt Britanisë së...

Tetë shqiptarë janë vënë në prangat e policisë britanike, pasi janë kapur brenda një jahti luksoz. Shqiptarët dyshohet se po shkonin në mënyrë ilegale...

Shqiptarët dhunojnë brutalisht dhe grabisin të moshuarën në Greqi

Dy shqiptarë dyshohet se kanë grabitur një të moshuar në Greqi, duke i vjedhur 1300 euro. Grabitja ka ndodhur orët e vona të mbrëmjes në...

Shqiptarët tejkalojnë sirianët për kërkesat e azilit edhe në Irlandë

Shtetasit e Shqipërisë dhe Gjeorgjisë kanë tejkaluar sirianët sa i përket kërkesave të azilit në Irlandë. Dy nga pesë azilkërkues në Irlandë janë shqiptarë...

VIDEO/ Me thika dhe grushta, shqiptarët përleshen me njëri-tjetrin në autobusin...

Disa shqiptarë të Kosovës janë rrahur mes tyre gjatë një udhëtimi me autobus drejt Gjermanisë. Përleshja fizike ka ndodhur saktësisht në stacionin e autobusëve në...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...