E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Shqiptare

Etiketim: shqiptare

“Me shishe birre kokës”, shqiptarët përleshen me italianët, 5 të arrestuar,...

Karabinierët e Kompanisë dhe të Stacionit të Frascati me ndihmën e atyre të Njësisë Hetuese të Grupit Frascati ndërhynë për të shuar një përleshje...

Mijëra shqiptarë në “Stade De France”, TKZ grumbullohet në Paris

Shqipëria si gjithnjë nuk do të jetë vetëm në rrugëtimin e saj, teksa edhe njëherë do të ketë me vete tifozët besnikë të Kombëtares,...

Arratisja e shqiptarëve, ”alienët” prenë kangjellat

Për arratisjen e dy shqiptarëve dhe dy të tjerëve nga burgu i Tirinthas në Greqi, mësohen të tjera detaje. Mediet fqinje raportojnë se arratisja...

Arsyet pse shqiptarët po ikin në masë nga vendi

Banka Qendrore e Austrisë (BQA) publikoi këto ditërezultatet e një anketë të zhvilluar në fund të vitit 2017 në vendet e cilësuara si rajoni...

Emigrantë në Gjermani? Më të refuzuar janë shqiptarët

Rruga e emigrimit drejt vende të BE-së, është e ashpër. Gjermania po dëbon gjithnjë e më shumë shtetas të huaj, veçanërisht shqiptarë. Ministria e...

Irlanda e shqetësuar nga azilantët shqiptarë

Jo vetëm në Francë dhe në Gjermani por shqiptarët kërkojnë azil edhe në Irlandë. Numri i personave që kërkojnë azil në Irlandë është rritur...

Raporti: Shqiptarët ndër më “injorantët” e Europës

Në tre shtete në Europë, punëdhënësit vuajnë më shumë për të gjetur fuqi punëtore me arsim të mesëm apo të lartë. Në vend të...

Në 8 muaj, 1000 shqiptarëve ju refuzua azili në BE

Drejtori i Departamentit të Kufirit në Policinë e Shtetit, Eduard Merkaj, thotë se janë shtuar masat për shqiptarët që tentojnë të kalojnë në kufi...

”Daily Telegraph”: Shqiptarët përdorin facebook-un për aktivitete kriminale

Pas lajmit të djeshëm se shqiptarët kanë mbushur burgjet në Britaninë e Madhe, sot një tjetër medie shkruan për këtë komunitet, ndaj të cilit...

Justina Aliaj: Ju ulem në gjunjë! Mos e prishni Teatrin!

Këngëtarja dhe aktorja e njohur shqiptare, Justina Aliaj, iu është bashkuar artistëve dhe qytetarëve, të cilët prej disa ditësh po protestojnë prishjen e Tetarit...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com