E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Shqiponja

Etiketim: Shqiponja

Fotolajm/ Shqiponja me 85 përqind të refuzimit të votimeve moniste “fluturon”...

Shqiponja e flamurit kombëtar është vendosur në qëndër të protestës së opozitës. Në zemër të saj shkruhet shifra “85%”, aq sa është përqindja e...

Gol dhe shqiponja, kombëtarja U-18 pa frena në “Kvarnerska Rivijera 2019”

Kombëtarja shqiptare e 18 vjeçarëve nuk njeh rival në turneun “Kvarnerska Rivijera 2019”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Olsi Uku fitoi edhe në ndeshjen e...

Foto lajm/Shqiponja ngre në ajër qengjin

Pamjet e një shqiponje të madhe që ngre në ajër një qengj janë kapur në Skoci dhe ka shtuar frikën tek banorët e zonë...

E pabesueshme/ “Shqiponja” zgjidhet fjala e vitit në Zvicër

Shqiponja ka qenë një fjalë e përdorur shpesh gjatë vitit 2018 në Zvicër, sidomos gjatë muajit të kampionatit Botëror 2018. Pas ndeshjes me Serbinë,...

“Heqin shqiponjat dhe mbajnë bunkerët”, Berisha: Simboli i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se bunkeri është simboli i kryeministrit Edi Rama që e quan vazhdimisht në statuset e tij Zografi i dytë. Sot Berisha...

FOTO/ Hoqi Shqiponjën, ja si e ka “masakruar” rrjeti Edi Ramën

Edhe gjatë kësaj fundjave nuk ka pushuar rrjeti. Faqet sociale janë plot me mesazhe e montazhe të shumta që vënë në tallje edhe iniciativat qeveritare...

Debati për “Shqiponjën”, Rama: Iu shkul flamurit prej kadrinjve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas debatit të krijuar me heqjen e "Shqiponjës", simbol i 100-vjetorit të Pavarësisë, nga rreth-rrotullimi tek Dogana në...

Pas largimit të Shqiponjës, PD nxjerr pamjet e inaugurimit

Projekti i “Unazës së Madhe” do të prish një sërë ndërtesash dhe shtëpi banimi nga “Pallati me Shigjeta” deri tek sheshi “Shqiponja”. Nga ky projekt...

E hoqën Shqiponjën nga sheshi, reagon Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me heqjen e Shqiponjës në rreth-rrotullimin tek dogana, shesh që mori edhe emrin ‘Shqiponja’. Monumenti...

Babai i Xhakës: Zvicra e di që shqiponja është simboli jonë,...

Shqipëria po luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa në fushë nga minuta e parë është edhe Taulant Xhaka. Për ta ndjekur...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

(Mos)hapja e negociatave..?!

Nga Kastriot Islami - Është për të ardhur keq dhe për ta cilësuar lajm shumë të hidhur një...

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com