Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

1/3 e territorit e mbjellë me kanabis, Voda ”sulmon” median ”Rai...

''Udhëtim në zemër të shpërndarjes së drogës në Shqipëri''. Ky është titulli i një reportazhi për Shqipërinë nga ''Rai 3''. Programi ''Narcotica'' i Tg3...

Eksperti i BE: Shqipërisë nuk i hapen negociatat në tetor

“Shqipërisë nuk ka të ngjarë t’i hapen negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian as në tetor”. Ky është paralajmërimi i ekspertit të njohur europian për...

Shqipëria do të “përvëlohet” sot, ja sa gradë do të shkojnë...

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë temperaturat do të jenë shumë të larta. Mësohet se vala e të nxehtit do të vazhdojë të shtrihet...

Shqipëria ndër vendet me numrin më të lartë të policëve në...

Sipas përllogaritjeve të Monitor, ka 370 policë për çdo 100 mijë banorë që jetojnë në Shqipëri, mbi mesataren e Bashkimit Europian. Në vendet anëtare...

Prestigjiozja britanike e udhëtimeve: Shqipëria, kjo perlë ballkanike

Me bukuritë e saj natyrore dhe pasuritë e shumta kulturore, Shqipëria vazhdon të mbetet një vend turistik i preferuar për turistët e huaj si...

Prestigjozja britanike: Shqipëria mes 25 vendeve të botës për t’u vizituar...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të martë, duke publikuar një artikull dedikuar turizmit në Shqipëri. Në të publikohet një artikull i një media...

Banka Botërore: Shqipëria në 20 vendet e para në botë për...

Shqipëria është në listën e 20 vendeve që kryesojnë si eksportues të domateve në botë. Kështu citon Banka Botërore, duke nënvizuar faktin se historia e...

Shqipëria “gëlon” nga “millenials” – Ka ndër normat më të larta...

Shqipëria ka një prej përqindjeve më të larta në Europë të të rinjve, atyre të moshës 25 deri në 29 vjeç, e që konsiderohen...

VIDEO/ “Narcotica”, Televizioni publik italian dokumentar për Shqipërinë: Kopshti i Kanabisit...

Pas gazetës spanjolle “Puosta”, e cila në një artikull të publikuar dje e quante Shqipërinë “narkoshtetin unik dhe të vetëm në Europë”, sot një tjetër...

Plastika në det, Shqipëria në rrezik! WWF jep alarmin, jemi një...

Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara dhe mënyrën se si...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

Edi Rama, mos e provoko Shkodrën

Nga: Bardh Spahia, ish-deputet i PD-së së Shkodrës Nuk priti as 24 orë, pa e nxjerrë në pah...

Qeveri mblidh b*thën…

Nga Agim Xhafka - Pse qeveria kërkon taksa nga bizneset e plazheve? Pse ngelën tatimorët shezlong më shezlong dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com