E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Ahmeti: Hashim Thaçi sponsorizon shkrime kundër Edi Ramës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në një reagim në “Facebook”, ka akuzuar Presidentin e Kosovës, se ka sponsorizuar shkrime kundër kryeministrit të...

Kritika qytetare dhe krizat e pandiera të politikanëve….

Nga Gëzim Tushi/Politika shqiptare është bërë aq shumë e dukshme saqë nuk kërkon stërmundime për të kuptuar cilësinë e saj. Në këtë situatë të...

Irani: Shqipëria, në prag lufte. Ja çfarë i bëri vetes me...

Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të grupit të muxhahedinëve,...

SKANDAL/Riciklimi i vajit në fast food-e. Mishi rri 3-4 ditë në...

Skandali me produktet ushqimore ka qenë tema e “Fiks Fare” edhe në këtë mbrëmje, ku u trajtua një tjetër problem, pikërisht riciklimi i mishit...

Çudia shqiptare e punësimit: Rama +17%, Obama +6%

Sipas anketës së punës të INSTAT-it (jo sipas regjistrit të punonjësve në sigurimet shoqërore), numri i të punësuarve gjithsej (në qytet e në fshat)...

A mund të quhet shëtitorja e Vlorës, Shën Dana?

Nga Gëzim Llojdia/San Dana i njohur edhe me emrat e San Danatte apo San Dano është një emër shenjtori me origjinë nga Vlora. Madje...

Trajneri i Maqedonisë: Me Shqipërinë ndodhi diçka e rëndë

Humbja nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit të skuadrës së Maqedonisë, Igor Angelovskit. Ky i fundit është parë shumë i irrituar gjatë 15 minutave...

Presidencialet në SHBA, ndryshe nga të tjerat

Nga Sadedin Çeliku/Sipas “The Vvashington Post”, Hillary Clinton ka hyrë në historinë amerikane si e para grua kandidate për Shtëpinë e Bardhë. Sidoqoftë ndryshe...

Furtunë në Shkodër, ndërpritet ndeshja Shqipëri-Maqedoni, 1-1 (VIDEO)

Në stadiumin “Loro Boriçi” po zhvillohet ndeshja Shqipëri-Maqedoni. Shqipëria ka kaluar në avantazh në minutat e para të ndeshjes, me një gol të shënuar...

Ja çfarë thotë trajneri i Maqedonisë para ndeshjes me Shqipërinë

Sot në orën 20:45 Shqipëria do të luajë përballë Maqedonisë në sfidën hapëse të rrugëtimit në Botërorin ‘Rusi 2018’. Maqedonia do të luajë në “Loro...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...