Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

A e dini sa luleshtrydhe prodhohen në Shqipëri

Biznesi i ëmbël i luleshtrydheve mbetet fitimprurës për fermerët. Viteve të fundit, në Shqipëri, një pjesë e konsiderueshme ka filluar t’i kultivojë për konsum vetjak...

Si u nda tregu i fluturimeve në Shqipëri/ Autoriteti i Aviacionit...

Referuar të dhënave zyrtare të ardhura në Autoritetin e Aviacionit Civil, nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, shifrat tregojnë një numër prej 250 mijë e...

U-21/ Shqipëria miqësore me Francën në muajin shtator

Shqipëria e 21-vjeçarëve, që drejtohet nga trajneri Alban Bushi, do të zhvillojë në muajin shtator një ndeshje miqësore me bashkëmoshatarët e Francës. Kjo ndeshje do...

Holanda kërkoi vendosjen e vizave për Shqipërinë, ja çfarë vendosi KE

Më 31 maj Holanda dorëzoi zyrtarisht në Komisionin Evropian kërkesën e saj për pezullimin e lëvizjes së lirë të qytetarëve shqiptarë në zonën Shengen. Një...

I nxehti afrikan gati të godasë Shqipërinë, kujdes nga temperaturat e...

Valët e të nxehtit Afrikan kanë “goditur” prej ditës së djeshme kontinentin evropian duke bërë që temperaturat e ajrit të ngrihen deri në 45...

Vajza narkomane, në Shqipëri 5 mijë përdorues të varur

Shqipëria numëron rreth 5000 përdorues të drogave, të cilët kanë krijuar varësi. Vetëm vitin që kaloi në shërbimin e toksikologjisë janë paraqitur 900 pacientë...

Eurostat: Shqipëria, më e varfra e Evropës me çmimet më të...

Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur vjen puna te çmimet...

Bullgaria i jep një dorë Shqipërisë: Gabim historik nëse nuk fillojnë...

Shqipëria as këtë qershor nuk do të marrë një përgjigje për hapjen e negociatave. Këshilli Evropian do ta thotë fjalën e tij për Shqipërinë...

Gazetari gjerman tregon skenarin: Në Shqipëri shtyhen zgjedhjet….

Gazetari gjerman i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Matthias Rub, tregon skenarin se si do të shtyhen zgjedhjet në shqipëri me consensus. Rub, i cili mbulon...

Ipeshvki i Rrëshenit, monsinjor, Gjergj Meta: Nëse Europa nuk na pranon,...

Në lidhje me debatin për Integrimin e Shqipërisë në Bashkimin  Europian ka reaguar edhe Ipeshvki i Rreshenit, monsinjor, Dom Gjergj Meta. Në një postim në...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com