E premte, Nentor 15, 2019
Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Çmenduria e institucioneve shqiptare, i kërkojnë të vijë në Shqipëri qytetarit...

Burokracia e institucioneve shqiptare është një fenomen që njihet, por në rastin e një qytetari nga Lezha duket se sorollatjet dhe paaftësia e sistemit...

“Lufta” e heshtur e sovjetikëve dhe SHBA për Shqipërinë, nga rikthimi...

Në këtë artikull të New York Times, të botuar plot një vit pas – siç shkruan gazeta amerikane – “vrasjes apo vetëvrasjes” së ish...

Ambasadori i Izraelit: Bëni diferencimin mes luftëtarëve të ISIS dhe familjeve...

Shqipëria duhet të bëjë dallimin mes luftëtarëve shqiptarë të ISIS dhe familjeve të tyre që ndodhen nëpër kampet e Sirisë deklaron ambasadori i Izraelit...

Zona sizmike ende aktive, tjetër tërmet ra sot në Shqipëri

Pasi tmerri i madh kaloi, lëkundjet sizmike janë ende aktive në vendin tonë, por fatmirësisht me intensitet të ulët. Lëkundje tërmeti janë ndier sot rreth...

Kusht i ri i kryeministrit grek për Shqipërinë: Të mos ketë...

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka çuar përsëri një mesazh ndaj Tiranës dhe Shkupit disa ditë pasi dy vendet morën përgjigje negative për fillimin e...

Kreu i UEFA-s, do ndjekë sfidën Shqipëri-Francë në ”Arenën Kombëtare”

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka konfirmuar vizitën e tij zyrtare në Tiranë për ndeshjen e fundit eliminatore të kampionatit Europian ''Euro 2020'' mes...

Dëmi që zyrtarët e BE po i bëjnë Shqipërisë, pas dështimit...

Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk ju hapën negociatat. Franca vendosi veton, posaçërisht kundër Shqipërisë dhe në këtë qëndrim kishte në krah, Holandën, Spanjën...

Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Turqi/ Si kanë ndryshuar shifrat këtë vit

Shqipëria ka njohur në muajin shtator të këtij viti një rritje të lehtë të shkëmbimeve tregtare me Turqinë. Referuar të dhënave të tregtisë së jashtme...

DW: Shqipëria dhe Maqedonia presin PO-në, Macron refuzon prerë

Nga Deutsche Welle Pavarësisht dakordësimit me Londrën për Brexit-tn, samiti i BE-së (17.- 18.10) ka ende tema të hapura si politika e personelit, financat dhe...

Ambasadorja e Suedisë: Të përmirësohet klima e biznesit! Vetëm 10 kompani...

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri zonja Elsa Hastad, në intervistën  saj të parë televizive në Emisionin “PASSPORT” të gazetarit Arbër Hitaj në RTV SCAN,...

EDITORIAL

Ja si u betua sot para noterit, Arta Vorpsi!

Arta Vorpsi ka bërë sot "betimin" si anëtare e Gjykatës Kushtetuese, por pa pasur dekret për emrin...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com