E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Shpetim Idrizi

Etiketim: Shpetim Idrizi

Idrizi: Haradinaj, burrë në luftë e burrë shtetas në paqe

Kryetari i PDIU-se Shpëtim Idrizi ka reaguar pa vendimit për dorëheqjen nga ana e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Idrizi shkruan se Ramush Haradinaj ishte...

Idrizi: Ne nuk luftojmë për prona, duam të kthehemi në trojet...

27 Qershori, është dita e Genocidit dhe spastrimit etnik grek mbi shqiptarët e Çamërisë. Në vitin 1944-r, shqiptarët e Çamërisë u larguan me dhunë...

Basha pret Idrizin dhe Kryemadhin në selinë blu

Kreu i PD, Lulzim Basha pas takimit me presidentin e vendit, Ilir Metën ka thirrur në takim kreun e PDIU, Shpëtim Idrizin dhe Monika...

Idrizi: Akademia e Shkencave të hyjë në debat me historianë grekë

Akademia e Shkencave dhe Shoqata Çamëria kanë promovuar ribotimin e librit “Këngë Popullore nga Çamëria”, të autorit Fatos Mero Rrapaj. Libri është risjell për...

PDIU-Ramës: Ktheju arsyes, mos të kthehemi në komunizëm

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se personat të cilët do të cenojnë procesin zgjedhor do...

Shpëtim Idrizi: Ja arsyeja pse Rama nuk e shkarkon dot Metën...

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi deklaroi sot në rubrikën “Opinion” në News 24 se nisma e socialistëve për t’ju...

Doris Pack me Shpëtim Idrizin: Qeveria e ka lënë pas dore...

Shoqata Çamëria i dha sot titullin e mirënjohjes ish-eurodeputetes Doris Pack. Në fjalimin e saj, në krah të Shpëtim Idrizit, Pack ka shprehur mirënjohje...

Idrizi tregon arsyet e përplasjeve me Ramën

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, tashmë pjesë e koalicionit opozitar, ka treguar në studion e Mustafa Nanos, se përse u largua nga aleanca me...

Idrizi tregon pse nuk ishte dje në takimin e aleatëve PD...

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi zbulon arsyen pse nuk ishte dje në takimin e aleatëve të PD-së me presidentin Ilir Meta. Në një prononcim për...

Shpëtim Idrizi: Si do të mundësohet qeveria tranzitore pa Ramën

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, në një intervistë për gazetën ‘Mapo’, ndër të tjera ka folur edhe qeverinë tranzitore dhe mundësinë që kjo qeveri...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...