E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Shpërdorim detyre

Etiketim: shpërdorim detyre

Ishte shpallur në kërkim për shpërdorim detyre, kapet ish-efektivi i FNSH

Policia në Shkodër ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për shpërdorim detyre. Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, në bazë të...

Falsifikim dokumentesh dhe shpërdorim detyre. Procedohet regjistruesi i Aluiznit dhe një...

Dy banorë të Elbasanit janë proceduar në gjendje të lirë nga specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Elbasanit. Procedimi...

Ish-kreu i Leskovikut: Akuzat ndaj meje, hakmarrje dhe shantazh politik

Ish-kreu i Bashkisë së Leskovikut, Fatmir Guda i ka cilësuar hakmarrje të pastra politike të gjitha akuzat e ngritura kundër tij për korrupsion. “Procedim penal...

Gruaja e Shyqyri Çobos, ”kërcënon” 32 vjeçaren

Në fillim ishte gjyqtari ai i cili kërkoi favore seksuale ndaj një shtetase e cila ishte në prag të divorcit por sot bashkëshortja e...

Përfundon në pranga kryetari dhe 3 punonjës të njesisë Levan

Në pranga të policisë së Fierit në bashkëpunim me Task-Forcën e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, kanë rënë administratori i njësisë adiministrative Levan, Fier....

EDITORIAL

Tragjedia e paralajmëruar e Durrësit dhe Thumanës

-Zbulohet studimi nga “Zëri Amerikës” për banesat në Durrës që i klasifikonte një pjesë të ndërtimeve si...

FORUM

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...

Metamorfoza pas tërmetit: nga tepsija tek tespija…

Nga Prof. Lisen Bashkurti / Tërmeti i 26 Nëntorit 2019 goditi rëndë Shqipërinë, mbarë shoqërinë shqiptare, sikundër edhe...