E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Shpend Ahmeti

Etiketim: Shpend Ahmeti

Shpend Ahmeti mesazh të prerë ndërkombëtarëve: Taksa nuk hiqet

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka thënë se ndërkombëtarët janë duke bërë presion si për taksën 100% ndaj produkteve serbe, por edhe për masën...

Ahmeti: BE të ndërpresë heshtjen ndaj politikës serbe

Bashkëdrejtuesi i Ekipit të Kosovës për dialog me Serbinë, Shpend Ahmeti ka kërkuar nga Bashkimin Evropian ndërprerjen e heshtjes ndaj politikës serbe, duke pohuar...

Shpend Ahmeti: Të pezullohet taksa që t’i jepet shans dialogut

Bashkëkryesuesi i ekipit negociator dhe kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ka thënë që të pezullohet taksa, për t’i dhënë shans dialogut. Por sipas tij,...

Kjo s’duhet humbur, Shpendi ia thotë këngës

Kreu i Prishtinës dhe i socialdemokratëve, Shpend Ahmeti tashmë dihet se pasion të tij ka këndimin, pasi që shpesh herë e këmi parë t’ia...

Zyrtari i PDK-së: Shpend Ahmeti vuan nga sindroma e Stokholmit

Zëvendësministri i Inovacionit e Ndërmarrësisë, Bujar Cakolli ka vazhduar ta ngacmojë nga larg, kryetarin e Prishtinës e të PSD-së, Shpend Ahmeti. Cakolli ka thënë se...

Kryetari i Prishtinës marton Gjikon dhe Elitën (FOTO)

Po cilëson një dasma më madhështore në estradën shqiptare. Po flasim për dasmën e këngëtarit Gjiko me prezantuesen Elita Rudi. Edhe pse çifti e...

Rama takon Shpend Ahmetin: Këmbyem opinione për punët andej e këtej...

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim në zyrën e tij në kryeministri, me kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Në takimin e zhvilluar...

Dorëheqja e Shpend Ahmetit, VV: Zgjodhi anën e atyre që punuan...

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit nga kjo parti, i cili është edhe kryetar i Komunës së Prishtinës. “Fatkeqësisht Shpendi ka zgjedhur...

Letra e plotë/ Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti largohet nga Vetëvendosja

Shpend Ahmeti, këto momente ka dhënë dorëheqje nga të gjitha pozitat në Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka qenë njëri prej figurave më të rëndësishme të...

Shpend Ahmeti dorëhiqet nga Vetëvendosja

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqjen nga Lëvizja Vetëvendosje pasditen e kësaj të mërkure, përmes një letre drejtuar qytetarëve, kolegëve dhe...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com