E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Shoqeria civile

Etiketim: shoqeria civile

Shoqëria civile paraqet projektin për depolitizimin të KQZ

Pavarësisht situatës së krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit, Komisioni Parlamentar për reformën Zgjedhore ka rinisur punën. Përfaqësues të shoqërisë civile kanë prezantuar draftin...

Presidenti Meta takon përfaqësues të shoqërisë civile. Zbulohet për çfarë do...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka një ditë angazhime e takime sot. Kështu pas takimit që do të zhvillojë me ish-kryeministrin Sali Berisha në kuadër...

Shoqëria civile merr nismën konkrete: Dy propozime si të ndryshohet sistemi...

Një grup organizatash të shoqërisë civile i kërkojnë publikisht drejtuesve të partive politike të nisin urgjentisht një proces transparent, gjithëpërfshirës dhe serioz për të...

Djegia e mandateve, Shoqëria Civile: Akt normal për mbajtjen e një...

Shoqëria Civile e cilëson të drejtë aktin e opozitës për të djeguar mandatet e saj të deputetëve në Kuvend, duke e cilësuar këtë si...

Rinis puna për “Velierën”, Shoqëria Civile: Po varroset historia

Shoqëria civile ka dalë në protestë për ndërtimin e Velierës. Kjo protestë vjen pas vendimit për rifillimin e punimeve. "Po varroset historia, gërmimet po shkatërrojnë...

“Veliera”, bashkia e Durrësit fiton përballë shoqërisë civile

Bashkia e Durrësit ka fituar përballë shoqërisë civile për projektin "Veliera". Gjykata Administrative e Apelit në Tiranë ka vendosur të hedhë poshtë kërkesën për anulimin...

Deputetet gra kërkojnë më shumë përfaqësim në pushtetin lokal

Deputetet dhe shoqëria civile kërkojnë më shumë garë të drejtë për gratë në vendimmarrjen politike. Ato shprehen shqetësimin se në qytetet e vogla, fushatat...

Bushati, takim konsultativ me shoqërinë civile për ngritjen e strukturave të...

Procesi i negociatave me BE-në kalon nëpërmjet një sërë fazash të rëndësishme, ndër të cilat, veçohet edhe ngritja e strukturave përgjegjëse shtetërore për hapjen e...

Shoqëria Civile në Kosovë letër të hapur BE-së: Arsyet pse duhet...

Aktivistë të shoqërisë civile, gazetarë, opinionistë e sportisë bashkërisht, i janë drejtuar me një letër publike Komisionit Evropian, Parlamentit dhe Këshillit të BE-së. Në...

“Më arrestoni edhe mua!” ”Kombi” në zyrën e Ramës (FOTO)

Pas protestës të qindra banorëve në Kukës, një tjetër protestë po zhvillohet përballë zyrës së Kryeministrit Edi Rama. “Më arrestoni dhe mua”, me këtë parullë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...