Ballina Etiketimet Shoferet

Etiketim: shoferet

Udhëzimi i ri për shoferët, DSHPTRR: Drejtuesit që ndërrojnë vendbanim, të...

Ndryshimi i vendbanimit nga ana e shoferëve duhet të pasqyrohet menjëherë në drejtoritë e Transportit Rrugor, të cilat duhet të regjistrojnë adresën e re...

175 mijë Dollarë “fluturojnë” në autostradë, shoferët ndalojnë makinat (Video)

Shoferët nuk po u besonin syve kur panë se autostrada ishte mbushur me para. Dera e një kamioni të blinduar u hap dhe kartëmonedhat...

Shembja e gurëve, rrezik për shoferët në këtë aks

Aksi i rrugës Burrel – Komsi në Bashkinë e Matit është bërë i frikshëm për drejtuesit e mjeteve për shkak të shembjes së disa...

Kujdes në rrugë! Nxënësit e Beratit sensibilizojnë shoferët të respektojnë sinjalistikat

Në kuadër të javës së Sigurisë në Rrugë, nxënës të shkollave të Beratit janë bërë pjesë e aktiviteteve sensibilizuese për respektimin e sinjalistikës dhe...

Në këtë shtet do dënohen me vdekje shoferët e dehur

Tajvani po planifikon që të rrisë dënimet për shoferët që drejtojnë makinën në gjendje të dehur dhe shkaktojnë aksidente fatale. Në rastet tragjike, mund të...

Rruga Berat-Fier, shoferët: Na u shkatërruan makinat

Aksi Berat-Fier është në gjendje të degraduar. Drejtuesit e mjeteve thonë se kanë të vështirë të qarkullojnë në këtë rrugë pasi nuk investohet prej...

Borë dhe akull, Policia ka disa këshilla për shoferët (VIDEO)

Policia e Shtetit i ka bërë thirrje shoferëve të jenë të kujdesshëm në kushtet e borës dhe akullit në rrugë. "Jini të kujdesshëm. Bora...

Çfarë nuk u pa sot nga protesta! Shoferët lënë makinat dhe...

Ka hyrë në ditën e katërt protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit. Shumë qytetarë të Tiranës kanë pëlqyer këtë protestë, teksa nuk ka munguar...

Korrupsioni, lënë qelitë 6 policët e Kakavijës, shoferët në burg

Jepet masa e arrestit për policët e kufirit që u arrestuan dy ditë më parë në Gjirokastër. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se 6...

Apeli i Policisë për shoferët: Mos ngrini sytë në qiell për...

“Nuk është e nevojshme të ngrini sytë në qiell për të parë ku është droni i Policisë Rrugore, mjafton të ngrini sytë deri tek...

EDITORIAL

Presidenti: Koha që të mos mbetemi edhe në vjeshtë!

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një reagim publik në Facebook, shkruan se në 13 tetor duhet...

FORUM

Andi Bushati: Gënjeshtra e padobishme e 13 tetorit

Nga Andi Bushati Opozita po bie pre e bestydnisë naive sipas së cilës mashtrimi i pushtetit mposhtet me...

Fjalimi i vitit 1999: George Soros ishte kundër çlirimit të Kosovës nga Serbia

Manjati i majtë, udhëheqësi shpirtëror i Edi Ramës dhe rilindësve të tjerë në Shqipëri ka qenë kundër...