E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet Shkupi

Etiketim: Shkupi

FOTO HISTORIKE/ 107 vjet nga çlirimi i Shkupit në vitin 1912

Më 19 gusht “Times “, raporton kryengritësit shqiptarë me 12.000 burra kishin çliruar Shkupin të enjten e kaluar, kishin marshuar në Selanik. Nga Shkupi...

Hyn në fuqi emri i ri i Maqedonisë, hapat që do...

Autoritetet qeveritare në Shkup pas ratifikimit të Protokollit për anëtarësim të vendit në NATO nga ana e Parlamentit grek, do të ndjekin disa hapa...

Ministri i Kulturës në Maqedoni: Do ta lirojmë Shkupin nga përmendoret

Në 28 vitet e fundit, është ministri i pestë me nënshtetësi shqiptare në Maqedoni dhe ky numër e bën të jetë i përgjegjshëm shumë...

Shkupi u zgjua me nivel të lartë të ndotjes së ajrit

Mëngjesin e sotëm në Shkup janë regjistruar përqëndrime të larta të grimcave të ngurta PM 10 në ajër. Pika matëse në Karposh regjistroi 128 miligram...

Mesazhi i Hahn në Shkup: Qytetarët të vendosin për të ardhmen

Nga Shkupi, atje ku zhvilloi edhe ndalesën e parë, eurokomioneri Johannes Hahn dha mesazhin e qartë për të gjithë ata vende që duan të...

Shumë zhurmë për një emër

Nga: Spiros Moskovou Athina dhe Shkupi kanë rënë dakord që të përfundojnë grindjet rreth emrit të ri të Maqedonisë. Një hap drejt normalitetit në Evropën Juglindore? Gati...

Athina pret “hapin vendimtar” të Shkupit për çështjen e emrit

Athina zyrtare ka deklaruar se pret nga Shkupi që të bëjë “hapin vendimtar” për finalizimin e marrëveshjes për çështjen e emrit. “Topi gjendet në fushën...

Pakti për emrin, Athina dhe Shkupi konfirmojnë zgjidhjen

Athina dhe Shkupi duket se kanë arritur një marrëveshje për sa i përket çështjes së emrit të fqinjit verior të Greqisë. Sipas deklaratës për shtyp...

Raundi i ri i bisedimeve Athinë-Shkup për emrin do zhvillohet në...

Burime të Kombeve të Bashkuara i bënë të ditur, të mërkurën, Deutsche Welle-s se javën e ardhshme në Nju Jork do të mbahet një...

Përplasja e ashpër Shkup-Beograd, analistët zbardhin të fshehtat: Në funksion të...

Tërheqja e diplomatëve serbë nga Shkupi është komentuar në Beograd si përgjigje e Serbisë ndaj përgjimit të tyre në Maqedoni, e mbështetjes së Kosovës...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Shpërthen rrjeti: President bëj dekret të pushojnë tërmetet!

Rilindasit e moren me te tallur paralajmerimin e Presidentit per nje termet te mundshem ne Shqiperi. E...

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com