E martë, Nentor 19, 2019
Ballina Etiketimet Shkollat

Etiketim: shkollat

Tregtonin kanabis afër shkollave, arrestohen dy të rinj në Tiranë

Policia e Tiranës, si rezultat i kontrolleve me agjentë civilë dhe shërbime të hapura pranë shkollave të kryeqytetit, ka arrestuar në flagrancë dy të...

Dëmtimi i shkollave pas tërmetit, ja njoftimi i Ministrisë së Arsimit

Ministria e arsimit ka dhënë informacione rreth gjendjes së shkollave, pas tërmeteve të fuqishme në vend. Në një njoftim për mediat, ministria sqaron se...

Policia e Shtetit: Jo më alkool e ushqime “fast food” pranë...

Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2019 – 2020, Policia e Shtetit ka ndërmarrë disa masa për garantimin e rendit dhe...

Tirana siguron shkollat, merren masa për kontrollin e qarkullimit

Viti i ri shkollor e gjen kryeqytetin me masa të shumta të sigurisë në rrugë edhe në ambientet e brendshme të shkollave fillore e...

Tre vite pas miratimit të ligjit, pajisen me kamera shkollat në...

Shumica e institucioneve arsimore në Lezhë këtë vit të ri shkollor do të jenë të monitoruara me kamera. Drejtuesit e Arsimit në Lezhë thonë...

Veliaj: Aksion i madh pastrimi më 14 shtator, po investojmë në...

Të gjitha shkollat në kryeqytet janë gati të mirëpresin nxënësit për vitin e ri shkollor. Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu...

Shkodra kyç me dry shkollat qendra votimi, i thotë jo zgjedhjeve...

Me dhjetëra shkolla që do të shërbenin si qendra votimi moniste ditën e nesërme, janë kyçur gjatë natës nga Bashkia Shkodër, për të mos...

Drejtorët e shkollave në Shkodër mes “dy zjarresh”, cilin urdhër të...

Bashkia e Shkodrës u ka bërë kërkesë shkollave në njësitë administrative të bashkisë dhe Drejtorisë  Rajonale të Arsimit ku i kërkon që objektet e...

Dorëzimi i librave “falas” – Ministria e Arsimit, urdhër shkollave të...

Nxënësit e shkollave fillore nga klasa e I  në të IV, të cilët përfituan libra “falas” në fillim të këtij viti shkollor, do i...

Skandali me shkollat, Huffman pranon fajin: Ndjehem e turpëruar

Aktorja amerikane Felicity Huffman ka vendosur të pranojë fajin për mashtrim në skandalin e pranimeve në Universitetet elitare. Ylli i serialit “Shtëpiake të Deshpëruara”...

EDITORIAL

Gjekmarkaj: Meta bëri aktin e duhur. Borchardt ishte i njëanshëm

 Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës në “News 24” tha se...

FORUM

Dvorani dhe manovra për kurth Presidentit. Avokati Popullit nxjerr dokumenta

Po zbardhet krejt skema mafioze e lojës së PS me kryetarin e KED, Ardian Dvorani për të...

Dëshmori Artan Cuku- Meteori që s’do shuhet kurrë

Mirënjohje dhe krenari për Dëshmorin më të ri Dibrës Nga Dr. Hasan Shkëmbi           ...