E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Bullizmi në shkolla, 20% e nxënësve janë përfshirë në këtë fenomen

Bullizmi vijon të mbetet shqetësues për nxënësit shqiptarë. Sipas një studimi, rezulton se 20% e tyre janë përfshirë në këtë fenomen. Rreth 20% e nxënësve...

Balla inspekton shkollën e rikonstruktuar në Mengël: Shpifësit nuk do të...

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës “Sulejman Rrançi” në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit tashmë i janë rikthyer mësimit në këto ambiente, të cilat nuk...

Ambasada e Katarit dhuron 1.35 milion USD për rikonstruksionin e shkollës...

Veliaj: “Projekt special për 1100 nxënësit e shkollës “Jeronim de Rada”; mirënjohës ndaj Fondit të Katarit” Shkolla “Jeronim de Rada” do të rikonstruktohet plotësisht....

Oficerë sigurie në shkolla, LSI: Nxënësit nën diktatin e trafikut

Pas deklaratës së kryeminisrit Edi Rama, se do të angazhohen 150 oficerë sigurie në shkollat e vendit, ka ardhur reagimi i parë nga opozita....

Pas protestave, shkolla në Mengël nis restaurimin

Pas protestës maratonë të një ditë më parë, ku banorët e Menglit, së bashku me fëmijët e tyre bllokuan aksin nacional Elbasan-Librazhd për më...

Tensionohet protesta për shkollën, fëmijët qajnë të gjakosur (Video)

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike protesta e prindërve dhe fëmijëve të shkollës 9-vjecare në Mengel të Elbasanit, të cilët kërkojnë hapjen e...

LSI: Aksion Kombëtar, të shpëtojmë shkollën nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi, LSI-ja do të nis...

Mehmetaj: LSI plan konkret për çlirimin e shkollës nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi ka reaguar edhe LSI-ja....

Shpërndanin drogë nëpër shkolla, 1 në pranga dhe 2 procedohen

Policia e Tiranës ka kryer kontrolle panë ambienteve të shkollave në kryeqytet për të identifikuar dhe arrestuar personat që shpërndajnë lëndë narkotike . Gjatë...

Mbyllja e shkollës në Mengël, banorët bllokojnë aksin Librazhd-Elbasan

Banorët e fshatit Mengël kanë bllokuar aksin rrugor Librazhd -Elbasan dhe shkak është bërë mbyllja e shkollës 9-vjeçare në këtë fshat. Ata kërkojnë hapjen e...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...