E mërkurë, Shtator 18, 2019
Ballina Etiketimet Shkolla e Lartë

Etiketim: Shkolla e Lartë

18% e personave me shkollë të lartë “nuk duan” të punojnë

Sistemi arsimor në vend, vit pas viti ka humbur lidhjet me tregun e punës, për shkak se diplomat e prodhuara nuk përputhen me profesionet...

Mimoza Hafizi: Maturantët janë alarmuar, shkak sistemi i pakuptueshëm

Mijëra maturantë, dolën në protestë sot, për të ngritur zërin mbi situatat e pazakonta në të cilat ata po ndodhen, që nga shpërndarja e...

Përfundon afati për formularin A2, data për fituesit

Ka përfunduar afati për të gjithë maturantët të cilët kërkonin të ndryshonin degë apo të korrigjonin pasaktësitë në formularin A2. Agjencia Kombëtare e Provimeve ka...

Maturantët, deri më 19 gusht afat për të plotësuar Formularin e...

Të gjithë kandidatët që janë bërë pjesë e Maturës Shtetërore tashmë kanë të publikuar në Librin e Transparencës 6 elementet e vlerësimit. Në këto...

EDITORIAL

Llumi i poshtërsisë ndaj presidentit Ilir Meta

Ilir Meta është vënë në shenjëstren e krejt llumit të politikës dhe medias. Natyrisht sponsorizuar nga një...

FORUM

Atletet, brekushet e zhgarravinat

Nga Kastriot Islami 1.Tre maskat e përdorura në komunikimin publik janë atletet, brekushet dhe zhgarravinat. Përdorimi i këtyre...

Veton Surroi: Porosia për Zgjerimin që jep emërimi i hungarezit Trocsanyi, si Komisioner

Nga Veton Surroi Von der Leyen, me apo pa qëllim, i ka evituar deri tash përgjigjet në pyetjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com