Ballina Etiketimet Shkodra

Etiketim: shkodra

Erë e furishme dhe reshje të dendura! Shkodra probleme me rrjetin...

Moti i keq në Shqipëri nuk ka përjashtuar as Shkodrën. Erë e furishme dhe reshje të dendura kanë përfshirë rajonin e Shkodrës gjatë dy...

Shkodra, qarku i tretë me numrin më të lartë të ankesave...

Pas Tiranës dhe Durrësit, është Shkodra qarku i tretë në rang republike për numrin më të lartë të ankesave që qytetarët kanë në drejtim...

Publikohet studimi: Cilat janë dy qytetet më të rrezikuara nga krimi...

Qarqet e Vlorës dhe Shkodrës edhe këtë vit perceptohen si qarqet më të rrezikuara nga kriminaliteti. Ky është përfundimi i një studimi të mbështetur...

Shkodra zbraz KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor

Edhe bashkia më e madhe në veri të vendit, Shkodra ka kërkuar lirimin e ambienteve të zëna nga ana e KZAZ-ve për zgjedhjet e...

“Dita e luleve”, Shkodra ruan traditën

Qyteti i artit, kulturës dhe traditës njihet ndryshe edhe si “Shkodra e luleve”, ku autorë të ndryshëm i kanë kushtuar luleve mbi 150 tekste...

Blofi i radhës i Ramës, çfarë shkruante dy javë më parë...

Dy javë më parë Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë shkroi në twitterin e tij që e ka aq shumë përzemër sa herë kërkon të...

Vrasja e dy vëllezërve, ish-kryeministri: Shkodra nën sundimin e bandave të...

Lufta mes bandave shënon dy viktima të radhës në kryeqendrën e Veriut të Shqipëri. Dy vëllezër, Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan me breshëri...

Shkodra e Shqipërisë dhe Veriu i Kosovës-Paralele historike

Prof.Lisen Bashkurti Debati i nisur për ndarjen e Veriut të Kosovës si pjesë e marrëveshjes përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi tanimë vetëm sa ka...

Shkodra nën pushtetin e borës për ditën e dytë

Reshjet e borës vijojnë në të gjithë territorin e  bashkisë së Shkodrës. Ora News informon sot paradite (ora 10:40) se reshjet nuk janë ndërprerë prej...

Shkodra mbulohet nga dëbora, 5 fadroma zgjojnë qytetin

Ky mëngjes ka gjetur të zbardhur Shkodrën. Gjatë natës ka pasur reshje bore në Shkodër. 3-4 cm borë në qytetin e Shkodrës. Bashkia Shkodër...

EDITORIAL

Idiotët e Rilindjes

Skandali i Rilindjes me mosnjohjen e dekretit të Presidentit për shtyrjen e 30 qershorit u duk se...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...