E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Shkodra

Etiketim: shkodra

Shkodra zbraz KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor

Edhe bashkia më e madhe në veri të vendit, Shkodra ka kërkuar lirimin e ambienteve të zëna nga ana e KZAZ-ve për zgjedhjet e...

“Dita e luleve”, Shkodra ruan traditën

Qyteti i artit, kulturës dhe traditës njihet ndryshe edhe si “Shkodra e luleve”, ku autorë të ndryshëm i kanë kushtuar luleve mbi 150 tekste...

Blofi i radhës i Ramës, çfarë shkruante dy javë më parë...

Dy javë më parë Edi Rama, kryeministër i Shqipërisë shkroi në twitterin e tij që e ka aq shumë përzemër sa herë kërkon të...

Vrasja e dy vëllezërve, ish-kryeministri: Shkodra nën sundimin e bandave të...

Lufta mes bandave shënon dy viktima të radhës në kryeqendrën e Veriut të Shqipëri. Dy vëllezër, Astrit dhe Brahim Bilali u ekzekutuan me breshëri...

Shkodra e Shqipërisë dhe Veriu i Kosovës-Paralele historike

Prof.Lisen Bashkurti Debati i nisur për ndarjen e Veriut të Kosovës si pjesë e marrëveshjes përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi tanimë vetëm sa ka...

Shkodra nën pushtetin e borës për ditën e dytë

Reshjet e borës vijojnë në të gjithë territorin e  bashkisë së Shkodrës. Ora News informon sot paradite (ora 10:40) se reshjet nuk janë ndërprerë prej...

Shkodra mbulohet nga dëbora, 5 fadroma zgjojnë qytetin

Ky mëngjes ka gjetur të zbardhur Shkodrën. Gjatë natës ka pasur reshje bore në Shkodër. 3-4 cm borë në qytetin e Shkodrës. Bashkia Shkodër...

Protestë në të gjithë Shqipërinë, 9 qytete kryesore në këmbë

Protestës së studentëve i janë bashkuar qytetarët në të gjithë qytetet më kryesore të vendit. Në 9 qytete banorët janë ngritur në këmbë duke...

Përgjakja e Shkodrës, në 5 muaj shtatë të vrarë e dy...

Fatos Ferracaku u ekzekutua mesditën e së mërkurës dhe kjo rikthye pas 74 ditësh, një tjetër ngjarje kriminale në Shkodër. Në 5 muajt e...

“Një mirëmëngjes nga Shkodra për Ramën”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video të ardhur nga Shkodra në adresë të tij për t’i thënë mirëmëngjes kryeministrit Edi Rama. Në video...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...