E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Kryetari i PD-së në Shkodër: Policia të ndalojë arrestimet e protestuesve

Kryetari i Partisë Demokratike në Shkodër, Xhevdet Amuli, ka deklaruar se në këtë qytet po kryehen një mori arrestimesh. Ndër të tjera Amuli deklaron...

Shkodër/ Pranga 28-vjeçarit, akuzohet për…

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person të kërkuar dhe të dënuar për “Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese dhe...

Shkodër, studentët i hedhin bojë në kokë rektorit (VIDEO)

Studentët në Shkodër i hedhin bojë në kokë rektorit Adem Bekteshi. Në këtë Universitet ishte mbledhur Komisioni i Etikës që do të vendoste për përjashtimin...

Festa e luleve në Shkodër, atmosferë festive për dy ditë me...

Shkodranët, ashtu si çdo vit kanë festuar ditën e luleve, nën një atmosferë të gëzueshme. Konkurse, ekspozita u organizuan në të gjithë qytetin verior...

Basha paralajmëron Ramën nga Shkodra: I ke ditët të numëruara!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ndodhet sot në Shkodër në një takim për anëtarësimin e 200 të rinjve të këtij qyteti në PD. Në...

Sekuestrimi i 204 kilogramëve drogë, policia jep detajet

Gjatë natës së kaluar është sekuestruar një sasi e madhe droge në Shkodër. Gjatë këtis aksioni është arrestuar edhe një person. “Nga strukturat e Drejtorisë...

I zunë pritë Ramës në Shkodër, procedohen penalisht 10 persona (Emrat)

Dhjetë persona janë proceduar penalisht dhe materialet i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, pasi morën pjesë në protestën...

Rama kërcënon: Po prekët kutitë e votimit, do shkoni në kokërr...

Kryeministri Edi Rama u ka kërkuar qytetarëve shkodranë që t’i besojnë Partisë Socialiste drejtimin e Bashkisë së qytetit. Gjatë aktivitetit “Bashkia që duam”, Rama...

Takimi i Ramës në Shkodër, më shumë bodigardë dhe policë se...

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në Shkodër në një takim që vjen si pjesë e përgatitjeve për fushatën elektorale. Masat e marra nga policia për...

Rama në Shkodër, protestuesit i zënë rrugën e djegin goma

Kryeministri Edi Rama pritet me protesta e thirrje kundër në Shkodër. Rama do të jetë sot në Shkodër në kuadër të takimeve “Bashkia që...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...