E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Situate e rëndë e motit, universiteti ‘Luigj Gurakuqi’ mbyllet dy ditë

Shtyhet procesi mesimor në universitetin e Shkdres. Sot dhe neser nuk do të ketë mësim në këtë universitete dhe shkak për këtë është bërë...

Kreu i PS-së qëllon me 12 plumba fqinjin; Sherri për..

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vukël të Malësisë së Madhe. Pas një debati të nisur disa ditë më parë, Vasel Vuçinaj, kryetar i...

Dhuna në familje, Gjykata rikthen dhunuesin në shtëpi

Një grua 40-vjeçare, nënë e 5 fëmijëve të cilët dhunohen sistematikisht nga bashkëshorti, është e detyruar nga gjykata të jetojë në një shtëpi me...

Qëllon me armë në ajër, arrestohet adoleshenti

Një 17-vjeçar nga Shkodra është arrestuar mesditën e së shtunës pasi kishte qëlluar në ajër me armë zjarri. Nga sa raportohet ngjarja ka ndodhur...

Policia jep detaje për shpërthimin e tritolit në Shkodër, shoqërohen 8...

Detaje të reja kanë dalë në dritë për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës, ku garazhi në pronësi të shtetasit...

Gjykata e Shkodrës lë në burg 3 të dyshuarit për atentatin...

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg ndaj të arrestuarve të dyshuar për atentatit me tritol ndaj shtetasit Lulzim Kulla...

Goditja e grupit kokaina/ Ja emrat e 7 të arrestuarve në...

Policia e Shtetit njoftoi përmes një konference për mediat goditjen e një grupi kriminal që vepronte në Shkodër në fushën e trafikut të kokainës. Drejtori...

Shkodër, sekuestrohen 15 kallëpe tritoli

15 kallëpe tritol dhe 15 m fitil zjarrpërcjellës janë sekuestruar paraditen e sotme nga policia e Shkodrës. Mësohet se sasia e tritolit u zbulua në...

Basha në Shkodër: Në 27 Janar të mundim mallkimin

Pritja e shkodranëve për Kryetarin e Partisë Demokratike që në hyrje të qytetit me një varg të gjatë makinash, tregoi akoma pa nisur aktivi,...

Nga aksioni në Shkodër. Blendi Klosi: Mjedisi nuk njeh as kohë as...

Nëse kjo e shtunë me shi ka mbyllur brenda shumicën prej nesh, në Shkodër 1400 qytetarë i janë përgjigjur operacionit të Ministrit të Mjedisit...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Rënia e demokracisë

Nga Mesila Doda - Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka...

5 vite më parë. Momentet më interesante të vizitës së Papa Françeskut në Tiranë

Më 21 shtator të 2014-s, Papa Françesku do të zhvillonte në Shqipëri vizitën e parë të tij...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com