E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

“Hera e tretë”, arrestohet hajduti i biçikletave në Shkodër

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 42-vjeçar, i dyshuar si autor i disa vjedhjeve. Operacioni "The third time" arrestoi shtetasin  A.RR., i...

Urdhër për zbatim: Meshkujt për ndërzim, femrat për administrim

Vendimi i kryesisë së PS-së, që në qarkun e Shkodrës do të japin dorëheqjen të gjithë drejtorët meshkuj, ka shkaktuar jo pak reagim në...

Edmond Spaho: Çfarë pune ka administrata publike me votimet?

Nga Edmond Spaho* Shikoni çfarë farse në Shkodër, farsë për të qeshur por më shume për të qarë. Shtatë drejtorë drejtorish rajonale dorëhiqen në grup...

Kryetarja e Këshillit bashkiak të Shkodrës, Kadia: Burrat ikin, prioritet kanë...

Pas mbledhjes së kryesisë së PS-së për situatën politike në qarkun Shkodër, kryetarja e këshillit bashkiak Shkodër, Briselda Kadia, tha se të gjithë drejtorët burra...

Kush vendos për Shkodrën? Ademi: Ne vijojmë punën më mënyrë korrekte

Kryebashkiakja ende në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, në një lidhje direkte me studion e “Ditari” në A2, e pyetur se kush vendos për...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, 1 i plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Bushat të Shkodrës. Mësohet se një person është plagosur me armë në qendër të këtij fshati. I lënduari,...

Basha: PS e Shkodrës e drejton Tom Doshi, votat për Ramën...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar ashpër për zhvillimet në Bashkinë e Shkodrës dhe grabitjen e Këshillit Bashkiak nga Partia Socialiste. Në...

Socialisti i Shkodrës: Ky Këshill është një turp. Uroj ta ketë...

Arbis Vjerdha është një prej këshilltarëve të rinj të PS në këshillin e bashkisë Shkodër i cili e quan një turp konstituimin që u...

Bardh Spahia: Përgjigje e jashtëzakonshme e shkodranëve ndaj kësaj farse të...

Ka nisur që prej një ore tashmë protesta e demokratëve dhe mbështetësve të PD në Shkodër, kundër formimit të këshillit të ri bashkiak të...

Protesta në Shkodër, Gurakuqi: Zgjedhjet vetëm më 13 tetor

Nga protesta në Shkodër, ish-deputeti i PD-së, Romeo Gurakuqi, i cili ka thekuar që gjithçka po ndodh është e jashtëligjshme. Duke njohur kështu si...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com