E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Shkëmbimi i territoreve

Etiketim: shkëmbimi i territoreve

Zgjedhjet në Kosovë, Shehu: U godit idea e shkëmbimit të territoreve....

Ish-ministri i Jashtëm Tritan Shehu, deklaron se zgjedhjet në Kosovë goditën fortë idenë e shkëmbimit të territoreve. Në një analizë në studion e ''News24'',...

Shkëmbimi i territoreve, Islami: Shqipëria thikë pas shpine BE-së

Kastriot Islami, ish-ministër i Jashtëm i Shqipërisë në periudhën 2003-2005, deklaroi në emisionin “I Ftuari” në A2 CNN se “ajo që do të ndodhë...

Shkëmbimi i territoreve, Majko: Kam qenë kundër që kur u hap...

Ministri i Diasporës Pandeli Majko është shprehur sërish sot kundër shkëmbimit të territoreve mes Kosovës e Serbisë. I ftuar i Adi Krastës në emisionin...

Edhe Kroacia kundër shkëmbimit të territoreve të Kosovës

Ambasadorja e Kroacisë në Prishtinë, Marija Kapitanoviç është shprehur kundër shkëmbimit të territoreve. Diplomatja nuk beson se një korrigjim i tillë do ta bënte rajonin...

Shkëmbimi i territoreve/ “Le Monde” publikon “hartën e re”

Gazeta franceze “Le Monde” ka botuar dy tekste për shkëmbimin e mundshëm të territorit midis Beogradit dhe Prishtinës, si dhe hartën e Kosovës me...

Këshilli Amerikan kundër idesë së shkëmbimit të territoreve

Mesazhe të forta nga Uashingtoni kundër projektit të vjetër serb dhe kërkesës së Hashim Thaçit për “korrigjim të kufijve” mes Serbisë dhe Kosovës. Një...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com