E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Shkëlzen Selimi

Etiketim: Shkëlzen Selimi

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Shkëlzen Selimi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin për shkarkimin  e ish-anëtarit të Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi. Selimi u shkarkua disa muaj...

Gjykata e Lartë në kolaps, 5 anëtarë të shkarkuar

Shkarkimi nga detyra i Artan Brocit pasi nuk e kaloi dot vetingun ka bërë që Gjykata e Lartë të futet në kolaps. Aktualisht kjo gjykatë...

Vetting-u djeg gjyqtarin Shkëlzen Selimi, KPK e shkarkon

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi shkarkimin e gjyqtarit të lartë, Shkëlzen Selimi. Sipas KPK Selimi kishte dy kontakte të papërshtatshme, të cilat me...

Gjyqtari Shkëlzen Selimi fundoset nga lidhjet me krimin e organizuar

Komisionit të Pavaruar të Kualifikimit dhe Opercacioni Ndërkombëtar i Monitorimit kanë zbuluar lidhje të shumëfishta midis anëtarit të Gjykatës së Lartë Shkëlzen Selimi dhe...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...