E mërkurë, Qershor 19, 2019
Ballina Etiketimet Shkaqet

Etiketim: shkaqet

Çfarë është autizmi dhe çfarë e shkakton?

Çrregullimi i njohur si autizëm u identifikua nga psikiatri austriak Leo Kanner: në një artikull të gjatë në vitin 1943. Kanner i përshkroi rastet...

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi, zbuloni shkaqet

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi? Zbuloni shkaqet!

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Vuani nga pagjumësia? Ja shkaku pse ndodh

Konsumi i një sasie të madhe të kafeinës pas orës 15.00, mungesa e stërvitjeve dhe hormonet e stresit shpesh ndikojnë në humbjen e gjumit. Por,...

Shkaqet që ju bëjnë të ndiheni shpesh të lodhur

Shkoni në shtrat herët, pas një dite të gjatë dhe produktive. Hapni sytë tuaj natyrisht disa minuta para se të bjerë alarmi i zgjimit...

Çfarë duhet të dimë për tërmetin në Itali

Ka një anomali në këtë tërmet, i cili ka shkaktuar për të disatën herë, viktima dhe dëme në gadishullin Apenin. Eshtë thellësia e vogël...

EDITORIAL

BE nuk hap negociatat. Dështim i qeverisë Rama

-Nga dje populli opozitar filloi rrethimin e KZAZ-ve, duke i djegur për të mos lenë shpurën qeveritare...

FORUM

Edi Rama ka vendosur të djegë Shqipërinë, sot është koha e popullit të lirë!

Nga Bujar Nishani Për të tretin vit me rradhë Bashkimi Evropian u dërgon një mesazh të fortë dhe...

Adi Krasta: Nuk e mendoja kurrë se PS do prodhonte liderë hajdutë, injorantë, delitantë…

Adi Krasta, drejtuesi i emisionit “A Show” në News 24, gati e ka shastisur deputetin socialist Bashkin...