Ballina Etiketimet Shifra

Etiketim: shifra

10 mijë nxënës më pak, Shahini: Ulja ka nisur që nga...

Ministrja Arsimit Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini ka folur me gjuhën e shifrave sa përket sezonit të ri shkollor. Gjatë konferencës, të zhvilluar mesditën...

Barcelona-Inter; shifra dhe kuriozitete nga supersfida

Inter kërkon suksesin në shtëpinë e Barcelonës, një ekip që ngjall kujtime të ëmbla te zikaltrit, pas përballjes së dyfishtë të sezonit 2009-2010, ku...

Ahmetaj i tregon shifrat Bashës

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, i përgjigjet akuzave nga opozita për ecurinë e ekonomisë. Përmes një postimi në facebook, Ahmetaj ka publikuar...

Vetting-u në shifra, bilanci Mars – Gusht/46 magjistratë të rivlerësuar, 45%...

Ndërsa nisi në mars me ritme mjaft të ngadalta i shoqëruar me ndjesi të forta mosbesimi, procesi i Vetting-ut përshpejtoi ritmet dukshëm gjatë gjysmës...

Studimi/ Shifrat e të sëmurëve me tumor në Shqipëri u rritën...

Ndryshimi i stilit të jetesës në dy dekadat e fundit, përkeqësimi i fenomeneve të obezitetit, pirjes së duhanit, alkoolit, ndotjes së mjedisit dhe kequshqyerjes...

Shifrat e frikshme të Skënderbeut kampion, askush si ata …

Skënderbeu dominoi këtë sezon Kategorinë Superiore duke triumfuar me meritë të plotë  3 javë para fundit, megjithatë ky edicion pati hije të errëta për...

Gara në shifra mes meshkujve dhe femrave

Si paraqitet në Shqipëri hendeku mes femrave e meshkujve sa u përket pagave, aktivitetit të biznesit dhe pjesëmarrjes në politikë. Renditjet ndërkombëtare tregojnë se...

31% e fëmijëve jetojnë me frikë nga dhuna

Shqipëria renditet në vendet e para të rajonit për dhunën në familje. Raporti i fundit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara thotë se 1...

Sa vota vlen një mandat deputeti? Ja shifrat për çdo qark...

Sa vota shkon një mandat deputeti në të gjitha qarqet e vendit, duke pasur parasysh pjesëmarrjen e vitit 2009,  vitit 2013 dhe atë të...

Eurostat: Shqipëria, vendi me më pak rrugë e hekurudha në rajon

Shqipëria është ndër vendet me densitetin më të ulët të rrugëve (përfshitë edhe autostradat) për kilometër për 1,000 banorë. Raporti i fundit i Eurostat...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...

Gjekmarkaj: Tri lajme të këqija pas tërmetit

Nga Agron Gjekmarkaj Para se të ndodhte kjo fatkeqësi natyrore, që mori shumë jetë njerëzish, duke lënë pas...