E dielë, Shtator 15, 2019
Ballina Etiketimet Shfaqje

Etiketim: shfaqje

Disa nga shfaqjet më të mira televizive për 2019-ën

Ky vit ka qenë i mbushur me dokumentare, filma dhe seriale të llojeve të ndryshme të cilët janë transmetuar në platformë televizive nga më...

“Cocktail sekretesh”, Keti Bashhysa fton në mëkatin e radhës

Vetëm dy ditë na ndajnë nga shfaqja e radhës që artistja e njohur, Keti Bashhysa prej disa javësh ka përgatitur për publikun artdashës. “Coctail sekretesh”,...

4 shfaqjet që prezantohen këtë fundjavë në Teatrin Eksperimental

Antigona, Mbretëresha e Bukurisë, Shërbëtoret dhe Darka e Lamtumirës, këto janë shfaqjet që do të tërheqin spektatorët në Teatrin Eksperimental këtë fundjavë. Në rolet kryesore...

“Kreditorët”, shfaqet në skenën e teatrit ‘Andon Zako Çajupi’

Drama 'Kreditorët' u ngjit në skenën e teatrit të Korçës si një mesazh për gratë këtë fundjavë pas festës ndërkombëtare të 8 marsit. Vepra...

Sandër Ruçi: Na s’kena politikë e duke mos pasë politikë nuk...

Intervistoi: Albina Gjergji Aktor, regjisor, producent, mjeshtër i humorit dhe i fjalës, Sandër Ruçi është padyshim një nga figurat më të dashura të humorit shqiptar....

“Ditari i Marjana Kondit” brenda familjes së Ana Frank

 Shfaqja me autor Frances Goodrich dhe Albert Hackett, si dhe me regji të Armela Demaj do të vazhdojë të jepet në Teatrin “Metropol” edhe...

Keti Bashhysa, kjo “e çmendur”që s’di veç të rikthehet…

Më datë 3 nëntor, artistja e njohur do të ngjisë në skenën e Teatrit “Aleksandër Moisiu” shfaqjen e radhës Nga Albina Gjergji Është i...

Mungesë buxheti në shfaqjen “Butrinti 2000”, reduktohet numri i shfaqjeve

Nga data 8 - 14 korrik në parkun arkeologjik të Butrintit do të zhvillohet edicioni i 16 ndërkombëtar "Butrinti 2000". Por mungesa e fondeve...

Tirana mirëpret një tjetër festival falas

Tirana po kthehet në një qendër të kulturës jo vetëm në rajon, por edhe më gjerë. Për 6 ditë me radhë, kryeqyteti do të...

A ju pëlqejnë këngët e dashurisë?

Nga Mariola Poro A ju pëlqejnë këngët e dashurisë? “Pëllumbi i bardhë” i Scorpions p.sh.? Po pëllumbat që qajnë, ju pëlqejnë? Jo?! E pra, pëllumbat e Prince dhe sidomos...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com