E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj flet për qeveri me bazë të gjerë: Misioni që...

Për një qeveri me bazë të gjerë i pari që hodhi idenë ishte deputeti demokrat Tritan Shehu, ndërsa sot thirrja përsëritet nga një deputet...

Teatri, deputeti i LSI: Rama po i rri stoik absurditetit të...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj e ka cilësuar qëndrimin e qeverisë për Teatrin Kombëtar, si absurditetin më të madh që mund të bëjnë institicionet...

Arroganca e mazhorancës dhe realpolitika

Nga Shezai Rrokaj Mazhoranca të heqë dorë nga propaganda dhe arroganca dhe të kthehet te realpolitika Kumti i Luksemburgut ishte i qartë: së pari, vendet anëtare...

Teatri Kombëtar, Rrokaj: Ka ardhur momenti ti themi “Ndal” …

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka komentuar debatin mbi Teatrin. Ai tha se ka ardhur momenti...

“Teatri”, Opozita kërkon dëgjesë me Veliajn, reagon PS: Firma të falsifikuara

Deputetë e PD dhe LSI i kanë bërë sot një kërkesë Komisionit të Medias që të thirrjet për një seancë dëgjimore kryetari i Bashkisë...

Shezai Rrokaj: Të mos bëhet teater me Teatrin Kombëtar

Deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, në një intervistë për "News 24" shprehet se qeveria duhet të tërhiqet nga projekti për shkatërrimin...

Kushti i BE-së për çeljen e negociatave: Frenimi dhe kontrolli i...

Nga Shezai Rrokaj Përveç kushteve të bëra publike që i janë vënë Shqipërisë nga BE-ja, si: lufta kundër korrupsionit, drogës, drejtësisë që po kapet, politizimit...

Deputeti i LSI-së, Rrokaj: Beteja jonë, jo vetëm largimi i Xhafajt

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, në një intervistë për ''Channel One'', është shprehur se opozita nuk proteston vetëm për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj....

Rrokaj: Komiko-tragjik, aspekti teatral i populizmit të kësaj Qeverie

Nga: Shezai Rrokaj Dy fjalë për ministren Nikolla gjatë llogaridhënies me banorët e Vllahinës në Bashkinë e Selenicës. Në zbatim të programit të Qeverisë për...

5 Maji, Rrokaj: Ëndërra për Shqipëri europiane të bëhet realitet

Krerët më të lartë të shtetit, bënë homazhe dhe vendosën kurora me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri” gjatë kësaj të shtune, teksa përkujtohen dëshmorët...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...