E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Reforma në drejtesi u deformua nga maxhoranca

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për InTv deklaron se institucionet e reja të drejtësisë janë të kapura nga mazhoramca. Intervista e Deputetit të...

Shezai Rrokaj: Rama të bëjë publike ekspertizën e tij për videopërgjimin...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Shezai Rrokaj ka kërkuar që kryeministri Edi Rama të bëjë publike ekspertizën e tij për videopërgjimin Babale 1. Në...

Shezai Rrokaj: Shifrat, arsimi tëposhtë në gjendje të lirë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Shezai Rrokaj ka bërë një skaner të gjendjes së arsimit shqiptar. Si një podagog i njohur ai lëshon alarmin...

“Udha e Paqes” Ballkan 2018, Rrokaj: Të përqafojmë dhe çmojnë kulturat...

Nga Shezai Rrokaj *** Udha e Paqes, Ballkan 2018 Të nderuar pjesëmarrës në këtë veprimtari, e cila është në vijim të një projekti global dhe ka si...

U inagurua 2 javë më parë nga Gjiknuri, Rrokaj: Rama e...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj në një postim në facebook shkruan se kryeministri Rama di vetëm të mburret. E këtë bëri sot me Rrugën...

Deputeti i LSI-së, uron ditën e parë të shkollës: Investimi në...

Nga Shezai Rrokaj “Dhe drit' e diturisë, Përpara do na shpjerë ...” (Naim Frasheri). Në këtë ditë të parë të vitit shkollor mirënjohje iu takon mësuesve...

Rrokaj: Bojatisja e Lasgushit dhe Air Albania

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj e cilëson si propagandë të Edi Ramës prezantimin e kompanisë ajrore "Air Albania". "Si nuk iu nda boja këtij kryeministrit...

Arsimi peng i improvizimeve dhe sloganeve

Nga Shezai Rrokaj Është i njohur fakti se shoqëritë e zhvilluara e konsiderojnë investimin në arsim si mjetin më dobiprurës për rritjen ekonomike dhe sociale...

Kërcënimi i gazetares, Rrokaj: Kambanë alarmi, media në rrezik

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, reagoi në facebook pas lajmit se mbi shtëpinë e gazetares Klodiana Lala është qëlluar me kallashnikov. Ai shkruan se...

Rrokaj: Shkolla shqiptare vazhdon të vuajë nga mos financimi i Qeverisë

Mbasditen e sotme deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ishte i ftuar në një trajnim në kampin veror të LRI-së në Jalë, me temë Reforma...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...