E shtunë, Korrik 20, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Tabelat rrugore në Jug, shqipja gjuhë e dytë, një...

Ish-deputeti i LSI-së në Qarkun e Vlorës, Shezai Rrokaj, e konsideroi një turp kombëtar vendosjen e tabelave ku gjuha shqipe është në plan të...

Rrokaj: Në prag të sezonit turistik, infrastruktura e plazheve apokaliptike!

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, ka reaguar për plazhet e ndotura që të jugut të Shqipërisë. Sipas tij, infrastruktura e plazheve...

Koha për të folur shqip!?

Nga Shezai Rrokaj Koha për të folur shqip!? Edhe pse jemi në një tranzicion të stërzgjatur, që po i dëshpëron përditë shqiptarët, të cilët prej mungesës...

Kryeministri që kërkon të kapë edhe universitetin

Nga Shezai Rrokaj Para dy ditësh kryeministri organizoi një takim në Fakultetin e Ekonomisë të Universitetit të Tiranës. Pyetjes së drejtuar si rastësisht nga një...

Rrokaj: Ky lloj Kuvendi nuk u shërben shqiptarëve

Ish-deputeti i LSI-së Shezai Rrokaj, i cili ka qenë edhe rektor i UT dhe aktualisht i është kthyer auditorëve ka folur në studion e...

Nga parlamenti në auditor, Duka dhe Rrokaj i rikthehen jetës akademike

Kanë mbajtur postet më të rëndësishme në drejtimin e Universitetit, para se të merrnin mandatin e deputetit nën siglat e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes...

Rrokaj: Qeveria po kërkon kapjen e pushteteve dhe vendosjen e një...

Ish-deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj përmes një postimi në “Facebook” komentoi sesionin e dytë të kongresit të PS-së ku u shpallën edhe disa prej...

“Prej dje ka vetëm një zë: zëri qytetar për t’i dhënë...

Fjala e ish-deputetit Shezai Rrokaj në mbledhjen e sotme te KDK-se Të nderuar anëtarë të KDK-së. E nderuara znj. Kryetare. Siç jemi në dijeni ky...

A e zgjedh mazhoranca opozitën?

Nga: Shezai Rrokaj, deputet i LSI Në një kuptim të parë jo, sepse ato janë grupime me qasje të ndryshme për progresin social. Por në...

Rrokaj: Qytetarët në protestë për problemet e tyre

Intervistë e deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj në emisionin e mëngjësit 7 pa 5 në ''Vizion Plus''. Çfarë synon opozita përmes protestës së 16 shkurtit?...

EDITORIAL

Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!

Seanca e fundit e Parlamentit ka shërbyer për të mbyllur qokat e fundit të qeverisë për këtë...

FORUM

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...

BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy herë të zgjedhjeve në Maqedoni. Po në Shqipëri

Nga Petrit Vasili - BE dhe SHBA imponuan shtyrjen dy here te zgjedhjeve ne 2016 ne Maqedoni...