E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Në Shqipëri vidhen votat, s’na duhet lider autoritar

Ish-deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se është provuar tashmë se në Shqipëri vidhen votat. Rrokaj...

Rrokaj: Keqqeverisjes së mazhorancës, opozita t’i përgjigjet me program edhe ekip

Nga Shezai Rrokaj Tani është krejt e qartë se zgjedhjet delegjitimuan mazhorancën, sepse qytetarët iu bindën apelit të opozitës. Bojkoti me mospjesëmarrje deri në 85%...

Samiti i Poznan-it, Shqipëria me gisht në gojë

Nga Shezai Rrokaj - Sapo mbaroi Samiti i Poznanit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Plot 180 milionë euro për Ballkanin përveç Shqipërisë. E para ishte...

Zgjedhje politike dhe vendore sa më shpejt është përgjigja ndaj verdiktit...

Nga Shezai Rrokaj Në vend të qeverisë vendin, Kryeministri ynë merret me sms shantazhi ndaj kundërshtarëve të vet. Këtu përfshihen gazetarë, intelektualë, ish-deputetë, por edhe...

Negociatat, kjo mollë e ndalume

Nga Shezai Rrokaj - Është e disata herë që negociatat nuk po çelen. Dy herët e fundit KE-ja e dha okay-in, mirëpo disa shtete me...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një...

Raporti i KE-së një hap para, Shqipëria dy hapa mbrapa

Nga Prof. Shezai Rrokaj:  Politika shqiptare, e mësuar tashmë me të paktën dy të vërteta, vazhdon t’i mbajë sytë nga ndërkombëtarët për të mësuar se...

Ish-deputeti i LSI-së bën deklaratën e fortë: Rama ka blerë votat...

I ftuar në studion e Fax News, ish-deputet i LSI-së, Shezai Rrokaj, ka folur për situatën politike në vend dhe zgjedhjet e 30 qershorit. Rrokaj...

Maxhoranca që keqqeveris vendin, kërkon të qeverisë edhe opozitën

Nga Shezai Rrokaj Kjo maxhorancë, që ka kapur të gjitha pushtetet, po e shtyn grykësinë e saj edhe në kapjen e opozitës. Tradita e vendeve...

Dialogu politik, kusht për zgjidhje

Nga Prof. Shezai Rrokaj Pas dorëzimit të mandateve të deputetëve opozita ka shtuar aksionin opozitar për ndërtimin shtyllave të shtetit të së drejtës, të një...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...