E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Politika si mendësi ndryshimi

Profesori i njohur dhe politikani Shezai Rrokaj ka përmbledhur qëndrimet e tij publike, të shprehura në veprimtari politike, në median e shkruar e vizive...

Rrokaj: Opozita marrëveshje me PS jo me Qeverinë

Ish-deputeti i LSI, Shezai Rrokaj tha se opozita është e gatshme për bashkëpunim me PS, por kjo e fundit të mos ketë statusin e...

Rrokaj: Zgjedhje të përgjithshme parlamentare dhe vendore

Ish-deputeti i LSI, Shezai Rrokaj i ftuar në studion e lajmeve të RTV Ora është shprehur se opozita nuk do marrë pjesë nëse mbahen...

Rrokaj: Rama nëse kërkon dialog, s’ka pse i bie vërdallë. Ai...

Ish-deputeti Shezai Rrokaj ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax News ku foli për aktualitetin politik duke e vënë theksin tek nevoja...

Shezai Rrokaj: Në Shqipëri vidhen votat, s’na duhet lider autoritar

Ish-deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se është provuar tashmë se në Shqipëri vidhen votat. Rrokaj...

Rrokaj: Keqqeverisjes së mazhorancës, opozita t’i përgjigjet me program edhe ekip

Nga Shezai Rrokaj Tani është krejt e qartë se zgjedhjet delegjitimuan mazhorancën, sepse qytetarët iu bindën apelit të opozitës. Bojkoti me mospjesëmarrje deri në 85%...

Samiti i Poznan-it, Shqipëria me gisht në gojë

Nga Shezai Rrokaj - Sapo mbaroi Samiti i Poznanit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Plot 180 milionë euro për Ballkanin përveç Shqipërisë. E para ishte...

Zgjedhje politike dhe vendore sa më shpejt është përgjigja ndaj verdiktit...

Nga Shezai Rrokaj Në vend të qeverisë vendin, Kryeministri ynë merret me sms shantazhi ndaj kundërshtarëve të vet. Këtu përfshihen gazetarë, intelektualë, ish-deputetë, por edhe...

Negociatat, kjo mollë e ndalume

Nga Shezai Rrokaj - Është e disata herë që negociatat nuk po çelen. Dy herët e fundit KE-ja e dha okay-in, mirëpo disa shtete me...

“Urtësia për t’i dhënë fund marrëzisë”

Nga Shezai Rrokaj Qëndrimi i Presidentit të Republikës është tregues i rastit kur përgjegjësia anon nga shteti dhe jo nga pushteti. Dallimi kryesor midis një...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Albanofobia në Itali-Situatë në përmirësim

(Fragment nga libri, BALLKANI-Diplomacia e munguar) Prof. Lisen BASHKURTI - Albanofobia është shtrirë edhe përtej Adriatikut, pra në shtetin...

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com