E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Shengeni Ballkanik

Etiketim: Shengeni Ballkanik

”Shengeni Ballkanik”, eksperti gjerman: Rama nuk mbron interesat e Kosovës

Për çështjen e ''Shengenit Ballkanik'', ka folur së fundmi eksperti gjerman Bodo Weber, një nga njohësit më të mirë të Ballkanit. Për gazetën ''Express'',...

Biznesi i Kosovës kundër ”Shengen-it Ballkanit”

Bizneset kosovare nuk janë dakort me Shengenin Ballkanik të lajmëruar. Edhe pse nuk janë pjesë tani për tani, ato thonë se në këtë fazë...

Mali i Zi lë “thatë” idenë e Shengenit ballkanik: Humbje energjie,...

Ministrja e Ekonomisë e Malit të Zi, Dragica Sekuliq, hodhi poshtë idenë për t’iu bashkuar një versioni ballkanik të zonës Shengen, që synon të...

Shengeni ballkanik, Mustafaj: Nisma pa Kosovën, e parealizueshme

"Nuk mund të ketë Shengen pa Kosovën", deklaroi ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj në studion e lajmeve në RTV Ora. Mustafaj theksoi se nisma është...

Shengen-i Ballkanik, Kurti: Më ngjan si ide sesa një projekt

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Shengeni Ballkanik është tani për tani vetëm ide. Gjatë një konference në Tiranë, i pyetur nëse...

Vuçiç: Shengeni ballkanik është forcuar për shkak të bllokimit nga BE....

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç deklaron se vendimi i BE për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, bën që kombet ballkanikë...

Shengeni Ballkanik, Dyrnjaja: Rama outsider politik, krijon reaksione politike

Gazetari, Denis Dyrnjaja i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh se Rama është outsider politike dhe krijon reaksione politike sepse...

Shengeni Ballkanik, Manjani: T’ia çojmë Komisionit të Venecias

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në facebook, me ironi thotë se marrëveshjen Shqipëri-Serbi-Maqedonia e Veriut për Shengenin Ballkanik, duhet dërguar për...

Shengeni Ballkanik, PDIU: E papranueshme një nismë Rajonale që lë jashtë...

“Schengeni Ballkanik Serbi-Mal i Zi-Maqedoni e Veriut, një nismë e panevojshme dhe e dëmshme” – kështu e ka konsideruar PDIU, marrëveshjen e firmosur sot...

Video/ “Në pranverë hapim kufirin”, si e përjashtoi Rama Kosovën nga...

Që prej mbrëmjes së të Mërkurës, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ndodhet në një takim të tripalësh në Serbi. Takimi është thirrur nga Presidenti serb...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...