Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

VIDEO nga tragjedia në SHBA, momenti kur policia qëllon për vdekje...

Ky është momenti kur policët amerikanë  qëlluan për vdekje me armë zjarri, burrin që vrau nëntë persona në Ohio dhe plagosi 27 tjerë. Vrasësi i...

Shembet shkëmbi në një plazh të SHBA, ka të vdekur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në një plazh në jug të Californisë, SHBA. Si pasojë e shembjes së një masivi shkëmbor, kanë humbur jetën...

Basha reagon për sulmet në SHBA: I tronditur, shqiptarët përkrah miqve...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar në “Twitter” pas ngjarjeve në SHBA në El Paso dhe Ohio, ku humbën jetën mbi 29 persona...

Pamje të rënda/ Tmerr në SHBA, 18 të vrarë, autori me...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në. Një sulm me armë zjarri ka ndodhur në një qendër tregtare në Teksas, duke shënuar të paktën...

Shqetësime për sigurinë pas daljes së SHBA nga traktati me Rusinë

Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga traktati për Forcat Bërthamore me Rreze të Mesme Veprimi (INF) me qëllim për të zhvilluar raketat e veta...

SHBA sanksione të reja ndaj Rusisë

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione të reja ndaj Rusisë në lidhje me helmimin e ish-agjentit, Sergei Skripal. Ish-koloneli i shërbimeve informative ushtarake ruse ishte...

SHBA bën hapin e madh pas, tërhiqet nga traktati i forcave...

Shtetet e Bashkuara u tërhoqën të premten nga traktati i Forcave Bërthamore me Rreze të Mesme Veprimi (INF), pasi Moska refuzoi të shkatërrojnë raketat...

SHBA-ja dhe Rusia lënë Traktatin Bërthamor, frikë për garë të re...

Një marrëveshje e rëndësishme bërthamore, që eliminoi një klasë të tërë raketash, merr fund të premten, pasi Shtetet e Bashkuara dhe Rusia tërhiqen zyrtarisht...

I merreshin mendtë sa herë burri i bënte kafe, gruaja zbulon...

Një grua nga Michigan, SHBA ndihej keq sa herë që konsumonte kafen që i bënte i shoqi dhe për këtë vendosi të bënte disa...

SHBA vendos sanksione kundër Ministrit të Jashtëm të Iranit, reagon Presidenti

Uashingtoni njoftoi dje se të gjitha pasuritë e politikanit iranian do të bllokohen. Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se kanë vendosur sanksione kundër Ministrit të...

EDITORIAL

Shkodra dje u dhunua, por akoma nuk është dorëzuar!

Kryeministri e ka ndarë mendjen për t’i poshtëruar shkodranët, duke përdorur policinë dhe shantazhin. Rilindja do nxjerrë...

FORUM

“Thesi” i Edi Ramës nxjerr vetëm kriminelë, trafikantë, oligarkë…

Nga Kastriot Islami Edi Rama sa herë fut dorën në ‘thes’ nxjerr; i) kriminel a trafikant; ii) të...

Mihali i Qeparoit

Nga Auron Tare Mihali i Qeparoit (pjesa e dyte) Tani qe gjakrat u qetesuan pas incidentit te Porto Palermos...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com