E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Irani kërcënon SHBA: Luftë deri në ushtarin e fundit amerikan!

Bashkuara apo Arabia Saudite fillojnë një sulm ndaj këtij vendi. Në një intervistë për CNN, ministri i Jashtëm iranian, Javad Zarif paralajmëron se në...

FED ul përsëri interesat – Politikëbërësit të ndarë. Trump: Duhet të...

Rezerva Federale në SHBA uli përsëri normën e interesit me 25 pikë bazë, duke përmendur rreziqe dhe pasiguri nga lufta tregtare dhe ngadalësimi ekonomik...

Pakt tregtar SHBA-Japoni/ Trump nuk premton heqjen e tarifave ndaj makinave

Presidenti i Shteteve të Bashkuara,  Donald Trump, tha se Washingtoni ka arritur një marrëveshje tregtare me Tokjon, marrëveshje që mund të zbatohet pa nevojën...

Shqiptari i vogël Beni “pushton” Times Square në SHBA

Beni është një vogëlush i veçantë shqiptar. Ai është prekur nga sindroma Down, por kjo nuk e ka ndaluar të jetë një fëmijë i...

SHBA-ja fajëson Iranin për sulmet në rafineritë e naftës

Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar Iranin se qëndron pas sulmeve me dronë, që shkatërruan pothuajse gjysmën e kapacitetit të prodhimit të naftës të Arabisë Saudite. Sekretari amerikan...

E BUJSHME/ SHBA eliminohet nga Botërori i Basketbollit për meshkuj

Kombëtarja amerikane në basketboll për meshkuj është eliminuar nga Kampionati Botëror i Basketbollit, turne që po zhvillohet në Kinë. Amerika u mund 89-79 nga...

SHBA hedh 40 tonë bomba mbi vendstrehimet e ISIS (Video)

Forcat Ajrore të SHBA kanë lëshuar 40 tonë bomba të drejtuara, në atë që Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka quajtur “ishulli infektuar nga...

Mediat amerikane: SHBA kishte një agjent në qarqet e larta ruse

Agjensia Kombëtare e Zbulimit (CIA) ruante si burim të dhënash një person me qasje në nivelet e larta të Kremlinit, njoftuan gazeta The New...

SHBA përkujton Shën Nënë Terezën

Në 3-vjetorin e shenjtërimit të Shën Nënë Terezës, Ambasada Amerikane në Tiranë ka përkujuar një foto e cila daton 44 vite më parë, ku...

Ngjela: SHBA kundër ndarjes së Kosovës

Avoakti i njohur, Spartak Ngjela thotë se në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në Kosovë janë përpjekur të futen shumë forca antiamerikane....

EDITORIAL

Tërmet, panik dhe kaos dje në Shqipëri. Lëkundjet vazhdojnë Durrës-Tiranë

-Ky ishte tërmeti më i fortë që prej 15 prillit të vitit 1979. Shqipëria ndodhet në një...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com