Ballina Etiketimet Shaban Murati

Etiketim: Shaban Murati

Metamorfoza e negociatave për Çështjen e Detit

Çështja e paqenë e detit në optikën e patriarkut  të analizës diplomatike shqiptare, Shaban Murati Nga Halil Rama Patriarku i analizës diplomatike dhe i politikës së...

Shaban Murati: Me Greqinë nuk mund të bisedohet për kufirin detar

Zëri i Amerikës: Zoti Murati! Ju sapo keni botuar në një libër studimin tuaj shumëvjeçar me titull “Çështja e paqenë e detit - Një intrigë...

“Holanda, kusht Shqipërisë për të votuar pro negociatave”

Shaban Murati, ish-diplomat dhe ish-këshilltar i ministrit të Jashtëm, shkruan sot në një opinion në “Gazeta Shqiptare” për realitetin e negociatave ku ka hyrë...

Shqiptarët nuk duhet të votojnë partitë maqedonase

Nga Shaban MURATI Më 15 tetor në Maqedoni zhvillohen zgjedhjet lokale, të cilat kanë rëndësinë tyre në aspiratat dhe në strategjinë e popullit shqiptar për...

“Rusia ka shtrirë influencën edhe në Shqipëri, mund të ndërhyjë në...

Në Tiranë, diplomati dhe studiuesi Shaban Murati thotë se Rusia ka shtrirë influencën e saj jo vetëm në ato që mund të konsiderohen si...

“Asnjë analist grek s’u bë me Shqipërinë, gjysma e analistëve shqiptarë...

Diplomati Shaban Murati ka bërë një status të shkurtër për qendrimet e analistëve shqiptarë, për debatet e fundit mes Athinës dhe Tiranës. “Këshilla për miqtë: Në...

Kadare dhe Agolli, një nekrologji për Teodor Laçon

Shkrimtarë të njohur, mes të cilëve Kadare dhe Agolli, personalitete të artit e politikës, studiues etj bashkë me dhimbjen për humbjen e një njeriu...

EDITORIAL

Edi, mos e jep aspak dorëheqjen! As zgjedhje parlamentare mos bëj!

Shqipëria ishte si delja e zezë në Bruksel për dy ditë. Në fakt Tirana zyrtare dogji edhe...

FORUM

Se s’ bëhemi si e gjithë Evropa e dinim, por se ajo do bëhet si ne, nuk e besonim!

Nga: Kim Mehmeti Edhe gjatë dështimeve të mëdha kolektive, s’ka si mos e kesh më lehtë kur e...

Korporata e Investimeve, Rama var në qafë çelësin e pasurisë së vendit

Nga eksperti i ekonomisë Zef Preçi Ndërsa kryeministri Edi Rama udhëtonte drejt Brukselit për çështjen e negociatave, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com