E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Shaban Murati

Etiketim: Shaban Murati

Alarm i kuq: Athina kërkon vetëvendosje për “Vorio Epirin”

Nga Shaban Murati Kur politika shqiptare e ka kthyer Shqipërinë në një shtëpi, që i ka rënë zjarri, fqinjët tanë jo vetëm po ngrohen tek...

Një takim i çuditshëm në Romë

Nga Shaban Murati Një ditë përpara se të vinte në Tiranë për të marrë pjesë në 9 maj në Samitin e nismës së Bërdo-Brijunit, presidenti...

Greqisë po i çahet thesi i minoriteteve

Nga Shaban Murati -  Të vërtetat historike, sado që disa qeveri apo një shtet të mundohen t’i mbyllë e t’i varrosë për dekada e shekuj,...

Diplomati: Ringjallja e planit të Millosheviqit po bëhet nga Thaçi e...

Në një intervistë për gazetën ''Bota Sot'', diplomati dhe studiuesi Shaban Murati, ka thënë se, i ashtuquajturi korrigjim i kufijve është një alibi për...

20 vjetori i Konferencës së Rambujesë

Nga: Shaban Murati Në 6 shkurt mbushen 20 vjet nga hapja e Konferencës së parë Ndërkombëtare për Kosovën në Rambuje në vitin 1999. Kam botuar atë...

Dështimi i madh i BE me Kosovën

Nga Shaban Murati Tani mund të thuhet me bindje se BE ka pësuar dështimin e saj të tretë në Ballkan me rastine Kosovës. Dështimi i saj...

Rama dhe ideja e rrezikshme e partneritetit strategjik me Serbinë

Nga Shaban Murati Kam pritur me kureshtje që nga 26 nëntori i vitit 2018 reagime dhe qëndrime të qeverive, të opozitës, të partive politike, të...

Athina kusht të ri Tiranës për rihapjen e bisedimeve dypalëshe

Nga Shaban Murati - Ministri alternat grek i punëve të jashtme, G.Katrougalos, në një intervistë në 3 dhjetor 2018 në “Real FM” Radio, parashtroi se...

Diplomati lëshon “bombën”: Pavarësia u shpall në 27 Nëntor në Durrës

Diplomati dhe historiani Shaban Murati sot ka lëshuar një sfidë të vërtetë për të gjithë historianët. Me një shënim në "Facebook", Murati ka bërë publik...

Paralajmërimi i ish-diplomatit: Shqipëria krijoi Mitrovicën jugore

Ish-diplomati shqiptar, Shaban Murati, duke marrë shkas nga ngjarjet e ndodhura ditën e djeshme në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, paralajmëron përmes një...

EDITORIAL

Miliarderi George Soros dhe debatet për ndikimin e tij në Shqipëri

Nga Zëri Amerikes/ Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com