Ballina Etiketimet Seria A

Etiketim: Seria A

Dështoi te Barcelona, Boateng transferohet te ekipi i njohur i Serisë...

Padyshim që kalimi i mesfushorit ganez, Kevin Princ Boateng te Barcelona gjatë kësaj merkatoje janari ishte një dështim. Ai nuk luajti thuajse fare me fanellën ...

Seria A po bën gati një revolucion në kalendarin për sezonin...

Federata Italiane e Futbollit zyrtarizoi të hënën datën e fillimit të Seria A për sezonin 2019-20, e cila do të jetë 24 gusht. Në...

Rrahmani të martën firmos kontratën me skuadrën e Seria A

Qendërmbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani është shumë pranë kalimit te klubi i Veronës në Serinë A, teksa marrëveshja pritet të mbyllet këtë...

Ronaldo pa rivalë, ja 11 futbollistët më të mirë në Seria...

Mungojnë vetëm dy javë nga fundi i kampionatit, një periudhë e mirë për të bërë bilancet e para për sezonin e Seria A. Por...

Khedira kryen edhe një operim, mbyllet sezoni për të Seria A

Mesfushori i Juventusit, Sami Khedira, mund të fillojë rimëkëmbjen nga dëmtim në gju, ku tashmë e ka kryer operacionin me sukses. Juve njoftoi nëpërmjet faqes...

Rikthimi në kombëtare i Leo Messit, ja si e komenton portieri...

Argjentina vijon me përgatitjet për dy ndeshjet miqësore kundër Venezuelës dhe Marokut, që do të zhvillohet respektivisht me 22 dhe 25 mars. Pas një periudhe...

Lazio gjithnjë e më larg Europës, ndalet ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Fiorentina dhe Lazio nuk kanë shkuar më shumë se një barazim në duelin e mbrëmjes së luajtur në Seria A. Në “Artemio Franchi”, të...

Milani rrëmben fitoren e 5-të radhazi, Piatek arrin Ronaldon (VIDEO)

Milani nuk di të ndalet në Seria A. Skuadra e Gattusos ka rrëmbyer fitoren e 5-të radhazi në kampionat, në transfertën e vështirë ndaj...

Panuçi drejt largimit nga Kombëtarja shqiptare, i del emri në Serinë...

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi. Sipas “Il Messaggero”, 45-vjeçari po...

Interi shkatërron Genoa-n, Gagliardini “imiton” Icardin me dopietë (VIDEO)

Interi vijon rrugëtimin fantastik në Seria A, duke rrëmbyer fitoren e 6-të radhazi. Skuadra e Spallet-it ka mundur me lehtësi 5-0 Genoa-n në “San...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com