E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Serbisë

Etiketim: Serbisë

Macron në Serbi, Vuçiç: Në fokus zgjidhja e problemeve me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, shpresat i ka te Franca për zgjidhjen e problemeve me Kosovën. Gjatë ditës së sotme në Beograd për vizitë dy-ditore...

Ministrit serb i refuzohet hyrja në Kosovë

Autoritetet e Kosovës i kanë ndaluar hyrjen, ministrit të Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin. Lajmin e konfirmoi për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e...

Daçiç “kapet” me kryeministrin e Bullgarisë për Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka vazhduar me deklaratat e tij kundër Kosovës. Ai në një intervistë në mediat serbe pretendoj se BE...

“E tmerrshme”! Kryeministrja serbe alarmohet nga pakti Kosovë-Shqipëri

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka reaguar ashpër ndaj nënshkrimit të marrëveshjes, për unifikimin e misioneve diplomatike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Ministrit i Jashtëm në...

Gjuric: Do të gjejmë një mënyrë për t’i mbrojtur serbët në...

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën” në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë se urdhri i arrestit për nënkryetarin e Listës Serbe,...

Daçiç: Ka mundësi të mos mbahet Samiti i Parisit, nëse Kosova...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, thotë se nuk është i sigurt që do të mbahet Samiti i Parisit, kjo pasi sipas tij...

Vuçiç me senatorin amerikan: Trump të vijë në Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, sot në Bratisllavë është takuar  me senatorin amerikan, Rhon Jonson, të cilit i ka kërkuar  që presidenti amerikan, Donald...

Daçiç: Veriu i Kosovës s’mund të jetë në sovranitetin e Prishtinës

Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për shtim të territorialitetit. Daçiç u shpreh se “veriu i Kosovës nuk...

Pas Serbisë, Shqipëria e dyta për barrierat e vendosura ndaj Kosovës

Pas Serbisë, Shqipëria e dyta për barrierat e vendosura ndaj Kosovës. Deklarata u bë nga klubi i prodhuesve dhe Oda Ekonomike e Kosovës. “E dimë...

Vuçiç: Pas sulmit në veri, gjërat nuk do jenë të njëjta

Pas aksionit të policisë së Kosovës sot në veri, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç deklaroi se gjërat nuk do të jenë më të njëjta...

EDITORIAL

Tre vite me reformë, por ende pa DREJTËSI

Ceremonitë festive të zhvilluara dje nga institucionet e qeverisë për 3-vjetorin e miratimit të Reformës në Drejtësi...

FORUM

Një tjetër sukses spektakolar i Reformës në Drejtësi

Nga Neritan Sejamini - Nje tjeter sukses spektakolar i Reformes ne Drejtesi: Meqe nuk bene dot nje Gjykate te...

Solidariteti me Haradinajn përtej dritë hijeve të Ramushit

Nga Andi Bushati: Ramush Haradinaj nuk është një ëngjëll. Përtej aureolës së komandantit trim të UÇK, që ende...