Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Çfarë presin Kosova dhe Serbia nga takimi i Berlinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk pret që në takimin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor, që mbahet me datën 29 të  këtij muaji nën...

Franca: Serbia, jo në BE në vitin 2025

Francezët i kanë gjërat të qarta: Serbia nuk do të hyjë në BE në vitin 2025! Ky ishte mesazhi i 9 prej 12 kandidatëve...

Vrasja e gazetarit, Serbia dënon ngjarjen e 1999

Katër persona u dënuan nga gjykata serbe ditën e sotme për vrasjen e publicistit dhe gazetarit Slavko Curuvija në 11 prill të vitit 1999. Curuvija...

Kancelari i Austrisë, Serbisë: Nuk ka BE pa normalizuar marrëdhëniet me...

Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, është treguar mjaft i ashpër dhe ultimativ ndaj Serbisë për çështjen e zhvillimit të dialogut mes dy vendeve. Në...

Taksa, Serbia gati të nisë betejën ligjore me Kosovën në arbitrazh

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë ka mbetur në vend për shkak të taksës. Mediat serbe raportojnë se Beogradi do të fillojë një betejë ligjore...

Haradinaj: Serbia po ble armë në Rusi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë në një konferencë për media ka akuzuar Serbinë për blerje të armëve në Rusi e...

Zëri i Amerikës: Serbia paguan kompani për të lobuar në SHBA...

Qeveria e Serbisë ka angazhuar firmën “Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP” që të lobojë për të në Washington. Siç shkruan VOA në gjuhën...

Në Serbi mendojnë se Kosova është e humbur

Shumica e qytetarëve serbë mendojnë se Serbia e ka humbur Kosovën dhe nuk mund ta kthejë sërish sovranitetin e saj, është thënë në gjeturat...

Nuk mjafton “perla” e Goretzkës, Gjermania ndalet nga Serbia në miqësore...

Gjermania nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 ndaj Serbisë në miqësoren e luajtur në “Volkswagen Arena”. Skuadra e drejtuar nga Joachim Loë...

Kosova konfiskon mallra të kontrabanduar nga Serbia

Mallra në vlerën e 25 mijë eurove janë sekuestruar nga dogana e Kosovës javën e kaluar Zëdhënësi i Doganës, Adriatik Stavileci, konfirmoi për Radion Evropa...

EDITORIAL

Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën

Prej gati një jave, Agim Kajmaku, fituesi i votimeve jo normale në Bashkinë e Vorës është në...

FORUM

DW: Samiti i G7-s errësohet nga konflikti tregtar SHBA-Kinë

Nga DW/ Në Biarritzin francez takohen në fundjavë (24-25.08) kryetarët e shteteve e qeverive të 7 vendeve më...

Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve

Nga Klodian Tomorri - Milionat qe Shqiperia e varfer u fal miliardereve Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com