E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Të dhëna shokuese/ Pse Serbia po i fshin adresat e qytetarëve...

Serbia po vazhdon t’i shkelë të drejtat e shqiptarëve në tri Komunat sidomos në Komunën e Medvegjes. Mijërave prej tyre u janë fshirë adresat e...

Taksa, Serbia humbi mbi 1 milion euro në ditë

Ministri serb i Tregtisë, Rasim Ljajiq thotë se dëmi që i shkaktohet Serbisë nga futja e taksës për mallrat serbe është rreth 1.07 milion...

Ndalohet importi i mishit nga Serbia, frikë nga murtaja afrikane

Agjencia maqedonase për Ushqimin dhe Veterinarinë (AUV) ndaloi sot importin e mishit të derrit dhe nënprodukteve të tij nga Serbia si edhe importin dhe...

Serbia i dorëzon Gjykatës Shkup kërkesën për ekstradimin e Morinës

Ministria e Drejtësisë e Maqedonisë së Veriut, i ka dorëzuar Gjykatës Themelore “Shkupi1” kërkesën e Serbisë, për ekstradimin e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të...

Serbia furnizohet me pajisje të rënda ushtarake ruse

Automjetet e blinduara ushtarake Ruse kanë nisur të mbërrijnë në Serbi ndërsa deri në fund të vitit pajisje të tjera ushtarake si armë të...

Serbia do kërkojë ekstradimin e ish-pjesëtarit të UÇK, reagime

Serbia do të kërkojë nga Maqedonia e Veriut, ekstradimin e ish-pjesëtarit të UÇK-së, Tomor Morina, i arrestuar të mërkurën nga policia maqedonase, në bazë...

Haradinaj: Taksa hiqet kur Serbia ta njohë Kosovën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përsëritur se taksa ndaj mallrave serbe dhe atyre boshnjake hiqet në ditën kur Serbia e njeh Kosovën si...

Presidenti francez, Macron sot në Serbi, temë kryesore dialogu me Kosovën

Sot dhe nesër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të qëndrojë në Serbi për një vizitë zyrtare. Siç shkruajnë mediet serbe, tashmë në Beograd autoritetet...

Serbia kundër marrëveshjes Shqipëri-Kosovë për ambasadat

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç e ka cilësuar si skandaloze marrëveshjen e sapofirmosur mes ministrive të Jashtme të Shqipërisë dhe Kosovës për unifikim të shërbimit...

Sa përfitoi Shqipëria dhe sa humbi Serbia prej taksës 100% të...

Në pak muaj, Kosova është kthyer për Shqipërinë në partnerin e dytë tregtar të eksporteve, duke lënë pas Spanjën e duke u renditur direkt...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...