E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Çfarë do të bëhet me të kaluarën?!

Nga Vuk Drashkoviç*/E vërteta e hidhur në të kaluarën, e cila ka ndodhur, duhet të zhduket. Në këtë të kaluarën e re, ne do...

Partia e Putin themelon aleancë Ballkanike: Neutralitet ushtarak!

Partia ruse në pushtet, Rusia e Bashkuar, ka nënshkruar një deklaratë bashkëpunimi me përfaqësuesit e partive politike nga Serbia, Mali i Zi, Bosnja e...

Protesta në Beograd për manipulimin e zgjedhjeve

Rreth 2,000 njerëz kanë protestuar në Beograd, lidhur me pretendimet për falsifikim të rezultateve të zgjedhjeve të parakohshme të 24 prillit, duke kërkuar një...

Zgjedhjet në Serbi. Fiton Vuçiç, në parlament edhe antishqiptari Sheshel

Serbia mbajti të dielën zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat vlerësohen me rëndësi për orientimin e saj politik drejt perëndimit apo Rusisë. Rezultatet paraprake...

Lobimi rus për daljen e Serbisë në Adriatik

Nga Nuri Dragoj (Lexoni nga numrat e kaluar) -Kur Vjena kundërshtonte pretendimet serbe për Shqipërinë -Arkivat e huaja për Shqipërinë e 103 viteve më parë Më 2 nëntor 1912,...

Deputeti shqiptar në Serbi: Sherret politike në Tiranë dhe Prishtinë po...

Deputeti i parlamentit serb, Shaip Kamberi flet për “Koha Jonë” mbi marrëdhëniet e fundit mes dy kombeve pas vizitave historike të Edi Ramës në...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com