Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Vuçiç, kameleoni i Ballkanit

Ish-ultranacionalisti Aleksandar Vuçiq është shndërruar në eurofilin më të papritur të Evropës, shkruan “The Economist”. Ai kontrollon çdo gjë, përfshirë dhe policinë dhe shërbimin...

Gara rajonale për 6.5 miliardë euro në vit

Bashkimi Europian synon të forcojë ndikimin e tij në rajonin e Ballkanit Perëndimor kundrejt konkurrentëve të drejtpërdrejtë si Kina, Rusia, etj. Por, rajoni ka...

Ahmeti: Hashim Thaçi sponsorizon shkrime kundër Edi Ramës

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti në një reagim në “Facebook”, ka akuzuar Presidentin e Kosovës, se ka sponsorizuar shkrime kundër kryeministrit të...

Beogradi dhe Athina “tërbohen” nga shenjtërimi i Nënë Terezës

Shenjtërimi i Nënë Terezës dhe procedurat e nisura nga Vatikanit për shenjtërimin e priftit kardinalit katolik Stepinac kanë zgjuar ndjeshmëri në qarqe jo vetëm...

Serwer: Serbia, njohje Kosovës para anëtarësimit në BE

Eksperti ndërkombëtar i politikës, Daniel Serwer, ka deklaruar për shtypin në Beograd se Serbia nuk ka shans anëtarësimi në Bashkimin Evropian pa e njohur...

“Provokacia”, kompania Serbe e basteve sportive e quan Kosovën…(FOTO)

Kosova më 5 shtator në Turku përballet me Finlandën në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin 2018. Kompanitë e basteve, duke marrë parasysh që kjo...

Kisha serbe: Siguria që ofron NATO, njësoj si ajo e Hitlerit...

Afrimi i elitës politike të Malit të Zi me Perëndimin dhe sidomos kërkesa për anëtarësim në NATO, po kundërshtohet nga një propagandë që zë...

Granit Xhaka, letër tifozëve: Mos më shani, jam po aq shqiptar...

Granit Xhaka, lojtari kosovar që është pjesë e ekipit kombëtar të Zvicrës, në një letër publike tregon arsyet se përse nuk mund të luaj...

Beogradi tregon muskujt. Këto janë forcat sociale më të mira serbe...

Ushtria e Beogradit ka zhvilluar këto ditë një stërvitje të përbashkët me forcat e Republikës Serbska në Bosnjë. Sërvitja e quajtur “Drini 2016”, ishte...

Këngëtarëve ju vidhen telefonat e ju dalin foto nudo, rast tipik...

Artistet femra në Serbi, gjithmonë ju vidhen telefonat celularë dhe papritur ju dalin fotot nudo. Kështu të paktën thuhet për këngëtaren serbe Dara Bubamara,...

EDITORIAL

Kryeministri maqedonas, Zaev vendos: Zgjedhje të parakohshme më 12 prill

Në Maqedoninë e Veriut, shtetin fqinjë, kryeministri Zoran Zaev vendosi që ta çojë në zgjedhje vendin pas...

FORUM

Katranjosi që shan e kërcënon profesorin…

Nga Kastriot Islami - Ishte dhe mbetet katranjos… Të gjithë e mbajnë mend si katranjos-gënjeshtar, pervers, grindavec e sherrxhi...

Vasili: Të mendojmë si Monika, kështu BE nuk do të jetë më ëndërr

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sjellë në vëmendjen deklaratën e dy ditëve më parë të kryetares...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com