Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Tensionet Kosovë-Serbi, Biden i telefonoi Thaçit nga Aeroplani

Tensionet e fundit Kosovë –Serbi kanë nxitur reagime të menjëhershme të diplomacisë botërore. Thaçi dhe Vucic janë takuar ose kanë realizuar kontakte telefonike me top...

Kosova “në luftë” me Serbinë dhe Rusinë

Ekspertët kosovarë të sigurisë nuk e përjashtojnë mundësinë e eskalimit të situatës së sigurisë në vend. Sipas tyre, rreziku është edhe më evident kur...

“Europa pjesërisht e ka harruar ç’ka ka bërë Serbia në Kosovë”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në Zona B të Klan Kosovës, ka thënë se një pjesë e europianëve e kanë harruar krimin që...

Kryeministri Mustafa: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, nuk do të ekstradohet në Serbi. "Të gjitha institucionet kanë bashkërenduar, janë...

Politikani serb: Kosova është betejë e humbur. Nikoliç ka qenë një...

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë Dragan Shutanovac  ka akuzuar sot presidentin serb, Tomislav Nikoliç se “me deklarata luftënxitëse po ushqen konflikte të mëtejshme...

Reagon Brukseli/Hahn: Serbia dhe Kosova të shohin përpara

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka thënë sot në Bruksel se “Kosova dhe Serbia duhet të shikojnë përpara dhe të mos e...

Liberali serb Cedomir Jovanoviç: Janë çmendur. Nikoliç po rrezikon sërish Serbinë

Lideri i Partisë Demokratike Liberale në Serbi, Çedomir Jovanoviç, ka vlerësuar sot se presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, me paraqitje nacionaliste dhe me thirrje...

Treni i Serbisë, KFOR: Jemi gati për çdo ndërhyrje

Incidenti i fundit mes Serbisë dhe Kosovës me trenin e ndaluar në momentet e fundit ka krijuar një klimë pasigurie. Prania e forcave speciale...

Basha: Sjellja e Beogradit destabilizuese, Rama të mos reagojë vetëm në...

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje publike para mediave i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të reagoj sa i takon ngjarjeve...

Vuçiç: Nëse treni do të arrinte në Mitrovicë do të kishte...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një emision special në TV Pink – dedikuar trenit që dje u nis nga Beogradi me synimin të...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com