E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Beogradi: Do kërkojmë ekstradimin e Haradinajt sa më shpejt të jetë...

Ministria serbe e Drejtësisë do të kërkojë, brenda afatit kohor më të shkurtër të mundshëm, ekstradimin e Ramush Haradinaj nga Franca, sipas një komunikate...

AAK kërkon të ndalohen vizitat e zyrtarëve të Serbisë në Kosovë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë ka kërkuar nga autoritete e shtetërore të Kosovës që të mos lejojnë asnjë zyrtarë të Serbisë të hyjë në...

Ndalimi i Haradinajt, Franca: Do shohim nëse është çështje politike

Pas ndalimit të ish-kryeministrit kosovar, Ramush Haradinaj në Francë, autoritetet e këtij vendi thonë se do të shqyrtojnë të enjten këtë rast. Një burim i...

FifPro: Mos shkoni të luani në Serbi

Mund të shkoni të luani kudo, por jo në Serbi! Kjo është Këshilla e Shoqatës së Lojtarëve Profesionistë të futbollit, e motivuar nga mosrespektimi...

Armatimi i Serbisë nga Rusia, Kroacia i kundërpërgjigjet dhëmb për dhëmbë…

Pasi Serbia mori nga “Rusia mëmë” një set avionësh MIG 39, është Kroacia që do të marrë skuadron helikopterësh nga SHBA, duke parashikuar marrjen...

Kroacia: Bllokimi i anëtarësimit të Serbisë do vijojë nëse nuk plotëson...

Deputetja kroate në Parlamentin Europian Ruzha Tomashic, pohon se Beogradi nuk është i gatshëm të zgjidhë çështje të hapura me Zagrebin në nivelin bilateral. Për...

Ushtria dhe policia serbe në këmbë: Duam ushqim dhe strehim!

“Le të protestojnë sa të duan, le të kërcënojnë, por para nuk ka më shumë se sa u kemi ndarë!”, tha kryeministri i Serbisë,...

Beogradi jep miliona euro për serbët e Kosovës

 I pyetur nga gazetarët se Prishtina, kundërshton financimin nga buxheti i Serbisë, të komunave në veri të Kosovës, Drecun, përgjigjet preras: “Ky është një...

E drejta shqiptare në Serbi, shkelet sistematikisht!

Nga Sevdail Hyseni/10 dhjetori, Dita Botërore e të Drejtave të Njeriut, në Luginë të Preshevës, nuk u shënua me ndonjë aktivitet të theksuar në...

Deliu-Kodra kritikon fuqishëm Serbinë për qasjen ndaj Kosovës

Kuvendit të Kosovës në AP të SEECP-së, ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë Parlamentare të Procesit të Bashkëpunimit për Evropën Juglindore, që po...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...