E mërkurë, Tetor 23, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Thaçi e Nikoliç për herë të parë përballë (FOTO-VIDEO)

Prishtina dhe Beogradi janë vënë përballë në Bruksel, në nivelin më të lartë të përfaqësimit, pas një serie tensionesh që u duk sikur do...

Lindja e epokës së Trump ndan vendet e Ballkanit

Serbët e krahut të djathtë janë euforikë, ndërkohë që rumunët dhe boshnjakët të shqetësuar. Rreth e qark Ballkanit, qeveritë dhe njerëzit po presin të...

Edita Tahiri: Tensionet në veri shtyjnë zbatimin e marrëveshjeve

Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, tha se ‘hapja e urës së Ibrit, e paraparë të bëhet gjatë ditës së sotme...

Tensionet Kosovë-Serbi, Biden i telefonoi Thaçit nga Aeroplani

Tensionet e fundit Kosovë –Serbi kanë nxitur reagime të menjëhershme të diplomacisë botërore. Thaçi dhe Vucic janë takuar ose kanë realizuar kontakte telefonike me top...

Kosova “në luftë” me Serbinë dhe Rusinë

Ekspertët kosovarë të sigurisë nuk e përjashtojnë mundësinë e eskalimit të situatës së sigurisë në vend. Sipas tyre, rreziku është edhe më evident kur...

“Europa pjesërisht e ka harruar ç’ka ka bërë Serbia në Kosovë”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në Zona B të Klan Kosovës, ka thënë se një pjesë e europianëve e kanë harruar krimin që...

Kryeministri Mustafa: Haradinaj nuk do të ekstradohet në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se kreu i AAK-së Ramush Haradinaj, nuk do të ekstradohet në Serbi. "Të gjitha institucionet kanë bashkërenduar, janë...

Politikani serb: Kosova është betejë e humbur. Nikoliç ka qenë një...

Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë Dragan Shutanovac  ka akuzuar sot presidentin serb, Tomislav Nikoliç se “me deklarata luftënxitëse po ushqen konflikte të mëtejshme...

Reagon Brukseli/Hahn: Serbia dhe Kosova të shohin përpara

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka thënë sot në Bruksel se “Kosova dhe Serbia duhet të shikojnë përpara dhe të mos e...

Liberali serb Cedomir Jovanoviç: Janë çmendur. Nikoliç po rrezikon sërish Serbinë

Lideri i Partisë Demokratike Liberale në Serbi, Çedomir Jovanoviç, ka vlerësuar sot se presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, me paraqitje nacionaliste dhe me thirrje...

EDITORIAL

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan, Jorgan Andrews: SPAK dhe BKH do kapin “peshqit e mëdhenjë”

Zv. Ndihmës Sekretari amerikan për Çështje të Narkotikëve dhe Ligjzbatimit Jorgan Andrews, thotë se përkushtimi i Shteteve...

FORUM

Zef Mazi: Negociatat, fajet tona dhe dredhitë evropiane

Nga Zef Mazi Mos-hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut ka shkaktuar mjaft debate në BE...

Zv.ambasadori i SHBA: Shoqëria civile është gjaku i një demokracie të gjallë

Nga Daniel Koski* Jam i kënaqur të shoh kaq shumë njerëz sot që kanë rrokur shpirtin e vullnetarizmit,...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com