E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Serbia në alarm: Thaçi vendos kontakte direkte me Trump

Gazeta beogradase “Danas”, e cila raportoi drejtpërdrejt nga Washingtoni, shkruan se Hashim Thaçi është lideri i parë ballkanik që ka vendosur kontakte me administratën...

Kur Serbia derdh lot më shumë për kafshët se për njerëzit….

Nga Sevdail Hyseni/Gazeta beogradase me tirazh më të madh në Serbi “Blic”, ka publikuar disa foto nga Shoqata për mbrojtjen e kafshëve “BETA”, me...

Video: Ushtarët zviceranë këndojnë shqip “Selman Kadrisë që ja ktheu pushkën...

Ushtarët zviceranë  me origjinë shqiptare me krenari e bartin uniformën e ushtrisë zvicerane. Krenaria e këtyre të rinjve me uniforme te armatës zvicerane dhe...

Daçiç kërcënon: Politikanët shqiptarë të mos luajnë me zjarrin

“Serbia ka informacione se diaspora shqiptare planifikon të pushtoi disa nga përfaqësitë diplomatike-konsullore të Serbisë, thotë shefi i diplomacisë”,- Ivica Daçiç. Sipas tij, qëllimi i...

Paralajmërimi i Ish-prokurorit të Hagës: Nëse Haradinaj ekstradohet, rrezikohet paqja shqiptaro-serbe

Nëse Haradinaj nuk lirohet dhe nëse ai vazhdon të mbahet në paraburgim në pritje të procedurave të ekstradimit në Serbi dhe mbase edhe më...

Vala e akullt paralizon Serbinë

Për shkak të ftohtit dhe borës së madhe, janë shkëputur lidhjet rrugore me vendbanimet malore, janë evakuuar me qindra njerëz, por ka edhe të...

Zbulohet serbi që konkuron për Big Brother Albania 9

Ai u bë i njohur me videot e tij nga sheshi “Nënë Tereza” në Tiranë, duke treguar se zgjodhi kryeqytetin e Shqipërisë për të...

Jeta 20 metra afër kufirit me Kosovën. Serbja nga Medvegja: Shqiptarët...

Medvegjë, 7 janar 2017 – “Na mbajnë fqinjët shqiptarë” (“Cuvju nas komsije albanci”), me ketë titull prezantohet një reportazh i gazetarëve të gazetës serbe...

Beogradi: Do kërkojmë ekstradimin e Haradinajt sa më shpejt të jetë...

Ministria serbe e Drejtësisë do të kërkojë, brenda afatit kohor më të shkurtër të mundshëm, ekstradimin e Ramush Haradinaj nga Franca, sipas një komunikate...

AAK kërkon të ndalohen vizitat e zyrtarëve të Serbisë në Kosovë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë ka kërkuar nga autoritete e shtetërore të Kosovës që të mos lejojnë asnjë zyrtarë të Serbisë të hyjë në...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...