E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Reagon Brukseli/Hahn: Serbia dhe Kosova të shohin përpara

Komisioneri për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, ka thënë sot në Bruksel se “Kosova dhe Serbia duhet të shikojnë përpara dhe të mos e...

Liberali serb Cedomir Jovanoviç: Janë çmendur. Nikoliç po rrezikon sërish Serbinë

Lideri i Partisë Demokratike Liberale në Serbi, Çedomir Jovanoviç, ka vlerësuar sot se presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, me paraqitje nacionaliste dhe me thirrje...

Treni i Serbisë, KFOR: Jemi gati për çdo ndërhyrje

Incidenti i fundit mes Serbisë dhe Kosovës me trenin e ndaluar në momentet e fundit ka krijuar një klimë pasigurie. Prania e forcave speciale...

Basha: Sjellja e Beogradit destabilizuese, Rama të mos reagojë vetëm në...

Kreu i PD, Lulzim Basha në një dalje publike para mediave i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama që të reagoj sa i takon ngjarjeve...

Vuçiç: Nëse treni do të arrinte në Mitrovicë do të kishte...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një emision special në TV Pink – dedikuar trenit që dje u nis nga Beogradi me synimin të...

Viti i provokimeve serbe vetëm sa ka filluar

Moska ka nevojë të madhe për një konflikt të ri në Ballkan për të përfocuar dorën e saj në negociatat me Bashkimin Europian. Nga Ruben...

Një argëtim i rrezikshëm me tren

Cili mund të jetë efekti i këtij argëtimi ballkanik? Provë gjenerale për shpalljen e Bashkësisë së komunave Serbe, shpalosjen e flamurit (mos të harrojmë:...

Çmendet media serbe, e quan Haradinajn “përbindësh”!

Shtypi i verdh serb, veçmas gazeta me gjuhën më të gjatë të shpifjeve “Kurir”, tmerrohet me lirimin e Ramush Haradinajt, nga autoritetet franceze, përkundër...

Shkencëtarja Dubravka Stojanoviç trondit Serbinë: Jemi albanofobë, kemi ushtruar gjenocid mbi...

Shkencëtarja serbe ka dhënë një deklaratë mjaft të papritshme. Dubravka Stojanovic ka thënë se serbët kanë Albanofobi. Ajo gjithashtu tregoi për masakrat e serbëve...

Treni nga Beogradi niset në Mitrovicë, Kosova: Ndërhyrje agresive

Qeveria Serbe ka celur sot zyrtarisht linjën hekurudhore Beograd-Mitrovicë. Pjesa e jashtme e trenit është e dekoruar me ngjyrat e flamurit të Serbisë dhe...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...