Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Ambasadori rus në Serbi: Nëse na kërkohet, marrim pjesë në dialogun...

Ambasadori rus në Serbi, Aleksander Botsan-Harchenko tha se Kosova është një çështje për të cilën ka nevojë shtesë për ndërhyrje të Bashkësisë Ndërkombëtare dhe...

Maqedonia e Veriut s’e ekstradon Tomor Morinën, reagon ministrja serbe

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviç ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut, për të mos-ekstraduar ish-pjesëtarin e Ushtrisë...

QUINT-Kosovës: Rinis dialogun me Serbinë

Ambasadat e vendeve të QUINT-it në Prishtinë, SHBA, Francë, Gjermani, Itali dhe Britani, i bënë thirrje Kosovës dhe Serbisë të rifillojnë menjëherë bisedimet e...

Vendet e BE dhe SHBA, Serbisë: Po nuk njohët Kosovën, nuk...

Deklaratë e përbashkët e qeverive të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, 13 gusht 2019 Qeveritë e Francës,...

Rumania bllokon dërgesat ushtarake nga Rusia në Serbi

Rumania ka njoftuar se ka bllokuar një dërgesë me pajisje ushtarake nga Rusia në Serbi më herët gjatë këtij muaji, për shkak të sanksioneve...

Rumania bllokon dërgesat ushtarake nga Rusia në Serbi

Rumania ka njoftuar se ka bllokuar një dërgesë me pajisje ushtarake nga Rusia në Serbi më herët gjatë këtij muaji, për shkak të sanksioneve...

“Rasti Haradinaj ndikim të përkoshëm mbi dialogun Kosovë-Serbi”

Analisti amerikan Edward P. Joseph thotë se për një çështje të rëndësishme si marrëdhënia e Kosovës me Serbinë, është jetike të ketë një qeveri...

“Sharrëxhiu”, foto të shqiptarëve të varfër në Beograd më 1953

Ishte viti 1953 dhe shqiptarë iknin në emigrim në Beograd të Serbisë. Siç thuhej, kjo bukë e emigrimit ishte e lyer “me gjak”. Këta shqiptarë...

Komandanti i NATO-s: Sulmi ndaj Serbisë, për të parandaluar vrasjen e...

Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Tod Wolters, në vizitën e parë në Ballkan që prej marrjes së postit të komandantit...

Alarm për bombë në Serbi: Evakuohet avioni Lufthansa i linjës Beograd-Frankfurt

U evakuuan këtë mëngjes në aeroportin e Beogradit, rreth 130 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit, nga avioni Lufthansa që nisej për në Frankfurt,...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com