E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Serbi

Etiketim: Serbi

Komandanti i NATO-s: Sulmi ndaj Serbisë, për të parandaluar vrasjen e...

Komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Europë, Tod Wolters, në vizitën e parë në Ballkan që prej marrjes së postit të komandantit...

Alarm për bombë në Serbi: Evakuohet avioni Lufthansa i linjës Beograd-Frankfurt

U evakuuan këtë mëngjes në aeroportin e Beogradit, rreth 130 pasagjerë dhe 5 anëtarë të ekuipazhit, nga avioni Lufthansa që nisej për në Frankfurt,...

Macron në Serbi, Daçiç: Shpresojmë se do t’i japë fund lojës...

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të vizitojë ditën e sotme Serbinë. Sipas njoftimeve zyrtare presidenti serb, Aleksandar Vuçiç dhe ai francez Macron, do...

Ngacmonte seksualisht vajzat e mitura, pranga serbit në Kosovë

Një serb është arrestuar ditën e sotme në Leshak të Mitrovicës së Veriut. Lajmi është konfirmuar  nga Policia e Kosovës, por pa dhënë detaje...

Franca njeh Serbinë si “partnerin e parë në rajon”

Ambasadori i Francës në Serbi, Frederic Mondoloni, tha të premten në Beograd se vizita e presidentit francez, Emmanuel Macron, në Serbi, më 15 dhe...

VIDEO/’Çmendet’ moti në Serbi, shi e breshër në rrugët e Beogradit

Një mot i paqëndrueshëm ka përfshirë Serbinë, duke shkaktuar probleme të shumta në këtë shtet ballkanik. Moti me reshje shiu dhe erëra të fuqishme ka...

Thaçi paralajmëron fazë të rrezikshme nëse nuk ka marrëveshje me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se arritja e një marrëveshjeje mes Serbisë dhe Kosovës është interes kombëtar për Kosovën. Në rast se...

Juncker: Nuk ka anëtarësim në BE për Kosovën dhe Serbinë pa...

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, porositi Kosovën dhe Serbinë, se nuk mund të llogarisin në anëtarësim në BE, pa një marrëveshje për...

Debati për Kosovën në OKB, “aksioni në Veri ishte legjitim”

Marrëdhëniet Kosovë-Serbi janë sërish të brishta. Ky ishte konkluzioni kryesor i raportit të shefit të UNMIK-ut, Zahir Tanin për punën tremujore të këtij misioni...

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës e Serbisë për njohje reciproke

Shtëpia e Bardhë i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të lenë mënjanë retorikën ekstremiste dhe të punojnë për një marrëveshje që përqendrohet në njohjen...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...